Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoSzlachetna Paczka na terenie miasta

Szlachetna Paczka na terenie miasta

Dodano: 06.12.2021 Autor: Andrzej Zazgórnik

Wolontariusze zaangażowani w działania na rzecz Szlachetnej Paczki na terenie naszego miasta niosą pomoc potrzebującym. Weekend Cudów, czyli zakończenie opisywanych działań nastąpi w dniach 11-12 grudnia w Akademickim Zespole Szkół.

Tradycją stało się, że w czasie Świąt Bożego Narodzenia do akcji ruszają wolontariusze Szlachetnej Paczki, którzy poznają różne historie osób potrzebujących wsparcia. Niepełnosprawność, starość, osamotnienie, samodzielne wychowywanie dziecka, start w samodzielność, wielodzietność – historie rodzin są różnorodne.

Łącznie zgłoszonych i odwiedzonych zostało 94 piekarskich rodzin, ale 40 z nich przeszło pozytywnie wymaganą weryfikację i aktualnie każda z nich ma już swojego darczyńcę.

Wolontariusze pracują bez ustanku, sprawdzając kolejne rodziny, które odnajdą w bazie rodzin. Już wkrótce – w dniach 11-12 grudnia w budynku Akademickiego Zespołu Szkół odbędzie się Weekend Cudów, czyli to na co czeka każdy wolontariusz, darczyńca i rodzina. W ten weekend w domach Piekarzan zaiskrzy się nadzieja na piękne Święta Bożego Narodzenia. Wiemy, że w naszym mieście nie brakuje ludzi dobrej woli, którzy chcą, często anonimowo, uczestniczyć w tym cudzie.

W Piekarach Śląskich działa w tym roku 21 wolontariuszy, w tym 5 osób wspomagających, czyli osób, które nie ukończyły 18 roku życia. Wszyscy oni odwiedzają rodziny z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter