Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoTour de Piekary 2022 – zamknięcie dróg

Tour de Piekary 2022 – zamknięcie dróg

Dodano: 23.09.2022 Autor: Wojciech Maćkowski

W sobotę, 24 września Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich organizuje dziesiątą edycję wyścigu rowerowego Tour de Piekary. W związku z tym pojawią się zmiany w organizacji ruchu i czasowe zamknięcie ulic w pobliżu Kopca Wyzwolenia.

Informujemy, że w związku z organizacją wyścigu rowerowego Tour de Piekary w sobotę 24 września w godzinach 9.00 – 15.00 zamknięte dla ruchu kołowego zostaną następujące ulice:

  • Do Kopca,
  • Jana Pawła II na odcinku od skrzyżowania z ul. Do Kopca do skrzyżowania z ul. Inwalidów Wojennych,
  • Inwalidów Wojennych od Jana Pawła II do skrzyżowania z Wyzwolenia,
  • Wyzwolenia od skrzyżowania z Inwalidów Wojennych do skrętu w ul. Do Kopca.

W wyznaczonym sektorze ruch pieszy dozwolony będzie wyłącznie po chodnikach i poboczach. Dla zachowania bezpieczeństwa uczestników i obserwatorów należy zwrócić szczególną uwagę  na zachowanie i przemieszczanie się dzieci i zwierząt domowych.

W wyznaczonym pasie drogowym zabronione jest parkowanie samochodów.

Dla uczestników wyścigu kolarskiego Tour de Piekary w dniu 24 września (sobota) dostępny będzie parking mieszczący się przy Kopcu Wyzwolenia, wjazd na parking od strony ul. Wyzwolenia. Na parking można będzie dostać się do godz. 8.55, o godz. 9.00 wjazd na teren Kopca jak i wszystkie ulice po których przebiegać będzie wyścig będą zamknięte. Śluzy umożliwiające wyjazd z Kopca jak i wjazd na teren Kopca otwarte będą około godz. 11.30 – 11.45, około godz. 12.30 – 12.45 (wjazd również od ul. Wyzwolenia), całkowity ruch przywrócony zostanie około godz. 14.45.

Dla uczestników wyścigu, którzy nie będą parkować na terenie parkingu przy Kopcu proponujemy parkingi: przy centrum medycznym Gabos (wjazd na ten parking tylko w momencie otwarcia śluz), na ul. Chopina 11 (przy Miejskiej Szkole Podstawowej nr 5) oraz parkingi znajdujące się w centrum miasta.

Więcej szczegółów na temat Tour de Piekary

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter