Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoTour de Pologne 5 sierpnia przejedzie przez Piekary Śląskie

Tour de Pologne 5 sierpnia przejedzie przez Piekary Śląskie

Dodano: 31.07.2020 Autor: Wojciech Maćkowski

5 sierpnia w ramach I etapu Tour de Pologne: Stadion Śląski – Katowice, wyścig przejedzie przez Piekary Śląskie, gdzie odbędzie się też lotna premia. Start etapu nastąpi o godzinie, 13.55, zaś piekarska premia zlokalizowana będzie na 14 km, zatem parę minut po godzinie 14-ej zobaczymy na ulicach miasta najlepszych kolarzy świata. W związku z tym pojawią się także utrudnienia w ruchu drogowym.

Peleton wjedzie do Piekar Śląskich od strony Chorzowa ul. Kluczborską, DK 94 i ulicą Bednorza, następnie przejedzie ulicami Partyzantów, Oświęcimską, Wyszyńskiego, Solidarności i Bytomską, gdzie pod Urzędem Miasta zlokalizowana będzie Lotna Premia. Dalej kolarze pojadą ulicami Tarnogórską i Brynicką w stronę Bobrowników.

Mapa przejazdu TdP przez Piekary Śląskie

W związku z powyższym prosimy o nieparkowanie na trasie wyścigu w dniu 5.08.2020 r. w godzinach 12.00 – 17.00! Szczególnie w rejonie Urzędu Miasta gdzie zlokalizowana będzie lotna premia!

Jednocześnie w godzinach 13.30 – 14.30 całkowicie wstrzymany zostanie ruch na trasie przejazdu peletonu!

Przejazd TdP na terenie miasta zabezpieczać będzie ponad 80 wolontariuszy oraz służby miejskie, jak również Policja, Straż Miejska, 13 Śląska Brygada Obrony Terytorialnej i 34 Śląski Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej. Wśród organizacji, które zapewniły wolontariuszy są też: Społeczna Piekarska Inicjatywa, Wolontariusze Gwoździa, Lecymy Durś, WOPR, Harcerze, Honorowi Dawcy Krwi oraz OSP. Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc przy zabezpieczeniu wyścigu.

Ze względu na ograniczenia związane z pandemią wyścig odbędzie się bez publiczności na startach i metach, nie będzie też kolumny reklamowej, ani miasteczka sponsorskiego. Dlatego zachęcamy mieszkańców Piekar Śląskich do oglądania transmisji w Telewizji Polskiej.

W związku z przejazdem peletonu Tour de Pologne przez Piekary Śląskie nastąpią też zmiany w kursowaniu komunikacji publicznej ZTM

5.08.2020 Etap 1 – Stadion Śląski – Katowice / 195,8 km
Lotna Premia LOTTO w Piekarach Śląskich.

77. Tour de Pologne UCI World Tour rozpocznie się na Stadionie Śląskim – nowoczesnej, wielofunkcyjnej arenie położonej w Województwie Śląskim. Pierwszy etap to dynamiczny i wymagający odcinek o długości 196 kilometrów. Krótko po starcie kolarze powalczą na Lotnej Premii LOTTO w Piekarach Śląskich, a na 80. kilometrze na Lotnej Premii LOTTO w malowniczym Ogrodzieńcu. Tam trasa zakręca na zachód, a przed kolarzami Premia Specjalna w Sosnowcu oraz Lotna Premia LOTTO w Siemianowicach Śląskich. W Katowicach na kolarzy czekają trzy rundy po 16 kilometrów każda, dwie Górskie Premie IV kategorii oraz sprinterski finisz.

Przygotowaliśmy bardzo ciekawą, zróżnicowaną i wymagającą trasę. Wiemy, że pojawi się w Polsce wielu znakomitych kolarzy i każdy z nich na pewno znajdzie coś dla siebie. Będą etapy płaskie, odcinki klasyczne, a także górskie wspinaczki. Oczywiście tegoroczny Tour de Pologne będzie szczególny. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią wyścig odbędzie się bez publiczności na startach i metach, nie będzie kolumny reklamowej, ani miasteczka sponsorskiego. Tym serdeczniej zapraszamy wszystkich do oglądania transmisji w Telewizji Polskiej – powiedział Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne.

Ponad 891 kilometrów w ciągu pięciu dni pokonają kolarze w 77. Tour de Pologne UCI World Tour. Wielkie ściganie rozpocznie się 5 sierpnia na Stadionie Śląskim, a zakończy 9 sierpnia w Krakowie. Tegoroczny TdP będzie się składał z pięciu etapów. Nie zabraknie odcinków dla sprinterów, specjalistów od klasyków i górskich wspinaczek.

Tour de Pologne będzie pierwszym etapowym wyścigiem UCI World Tour po przerwie związanej z pandemią koronawirusa. W tym roku polski narodowy wyścig odbędzie się w formule pięcioetapowej, z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa – bez publiczności na startach i metach, bez miasteczka sponsorskiego i kolumny reklamowej, za to z obowiązkowym protokołem sanitarnym.

Transmisja z TdP odbywać się będzie na antenie TVP Sport od godziny 13.30. Zapraszamy do śledzenia wyścigu na żywo.

Więcej szczegółów: tourdepologne.pl

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter