Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoTrwa zdalne nauczanie dla dzieci i młodzieży piekarskich szkół

Trwa zdalne nauczanie dla dzieci i młodzieży piekarskich szkół

Dodano: 19.03.2020 Autor: Wojciech Maćkowski

W związku z zamknięciem od 16 marca br. placówek oświatowych, na terenie Piekar Śląskich, ruszyły zdalne zajęcia dla uczniów wszystkich szkół. Nauczyciele za pomocą systemu e-dziennika Librus przesyłają rodzicom tematy zajęć lub konkretne lekcje.

Co istotne, obecnie lekcje nie polegają tylko na zadawaniu pracy samodzielnej, ale również prowadzone są zajęcia online, za pomocą mediów społecznościowych i innych kanałów komunikacji.

Przykładem mogą być zajęcia wychowania fizycznego prowadzone w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 11 w Piekarach Śląskich.

Również Zespół Szkół nr 1 przygotował zajęcia online.

Zachęcamy do zapoznania się z programem zajęć poszczególnych szkół.

Minister Edukacji Narodowej wskazał dyrektorom szkół dostępne strony internetowe, rekomendowane przez MEN, na których znajdują się materiały i wskazówki do pracy zdalnej z uczniami, m.in.: www.edpodreczniki.pl, www.cke.gov.pl (i stron Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych), www.gov.pl/zdalnelekcje, a także informacje dostępne na stronie ministerstwa edukacji www.men.gov.pl.

Ponadto pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Piekarach Śląskich prowadzą psychoedukację i pedagogizację rodziców, przygotowują poradniki dla rodziców i dzieci na tematy związane z problematyką koronowirusa. Dodatkowo informują jak zagospodarować czas wolny dziecka czy też omawiają zasady skutecznego uczenia się.

Oferują również konsultacje psychologiczne w sytuacjach kryzysowych prowadzone on-line (po wcześniejszym kontakcie telefonicznym: 032 287 97 62, 723 972 593, 723 972 590 i udostępnieniu przez rodzica adresu mailowego).

Istnieje także możliwość uzyskania porady/konsultacji psychologiczno-pedagogicznej drogą mailową (adres mailowy poradni: ppp@piekary.pl).

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter