Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaKulturaTrwają zgłoszenia do SPI nie ŚPI

Trwają zgłoszenia do SPI nie ŚPI

Dodano: 21.02.2022 Autor: redaktorcentrum

Miasto Piekary Śląskie, Młodzieżowa Rada Miasta Piekary Śląskie i Ośrodek Kultury Andaluzja zapraszają młodych artystów do wzięcia udziału w jubileuszowym, X Przeglądzie Amatorskich Twórczości Muzycznych SPI nie ŚPI. Chętni mogą już przysyłać zgłoszenia. Przesłuchania rozpoczną się 1 marca 2022 roku. Galę finałową zaplanowano na 3 grudnia. Dla najlepszych przewidziano nagrody pieniężne.

Celem Przeglądu jest prezentacja, popularyzacja i promocja zespołów muzycznych i solistów oraz stworzenie im możliwości występu na profesjonalnej scenie. W wydarzeniu mogą wziąć udział zespoły instrumentalno-wokalne (nie związane zawodowo z wykonywaniem muzyki) oraz soliści, którzy nie posiadają podpisanych kontraktów z wytwórnią muzyczną oraz nie wydały płyty, z której czerpią zyski.

Aby dokonać zgłoszenia, należy dostarczyć wypełnioną Kartę Zgłoszenia pocztą elektroniczną na adres administrator@okandaluzja.pl.

Do zarejestrowania zespołu wymagana jest akceptacja postanowień regulaminu poprzez zaznaczenie odpowiedniej opcji w formularzu. Nabór zespołów i solistów będzie miał miejsce od 15 lutego do 30 września 2022 r. W przypadku wpłynięcia do Organizatora w terminie do maja 2022 r. mniej niż 5 zgłoszeń Organizator zastrzega sobie możliwość wydłużenia terminu naboru lub odwołania imprezy.

Przegląd będzie odbywał się w dniach 1.03.2022 4.11.2022 r. w Ośrodku Kultury Andaluzja w Piekarach Śląskich (ul. Oświęcimska 45). W tym czasie prowadzone będą przesłuchania na scenie Ośrodka Kultury Andaluzja. Występy będą nagrywane na wideo w celu zorganizowania późniejszego głosowania internetowego.

Przesłuchania rozpoczynają się 1 marca. Dokładny termin występu zostanie ustalony po kontakcie z organizatorami.

W zeszłym roku najlepsi wśród solistów byli Zuzanna Urbanowicz, duet Sandra Bednarska i Tadeusz Płaczek i Julia Dypka. W kategorii zespołów na podium znalazły się formacje Black Rose, Ludzie, Mole. Dodatkowo przyznane zostały nagrody specjalne Radia Piekary, Miejskiego Domu Kultury w Piekarach Śląskich i Kina “Zacisze”, które przypadły w udziale Magdalenie Tomie i zespołowi Baboki.

Udostępnij artykuł