Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoUczniowie piekarskich szkół zakończyli rok szkolny 2016/2017

Uczniowie piekarskich szkół zakończyli rok szkolny 2016/2017

Dodano: 23.06.2017 Autor: Redaktor

W szkołach zabrzmiał dziś ostatni dzwonek i uczniowie zakończyli rok szkolny 2016/2017. Prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj odwiedziła dziś Zespół Szkół nr 1 i Miejskie Gimnazjum nr 2.

Uczniowie piekarskich szkół zakończyli dziś rok szkolny 2016/2017 i udali się na wyczekiwany ponad dwumiesięczny wypoczynek od szkolnych ław i zajęć.

Ponad 1000 uczniów opuściło dziś mury szkół w Piekarach Śląskich, aby kontynuować edukację w kolejnych placówkach lub jak w przypadku uczniów klas szóstych przejść do siódmej klasy. Wśród absolwentów jest: 415 uczniów szóstych klas szkół podstawowych, 380 uczniów klas trzecich w gimnazjach i 275 uczniów klas trzecich i czwartych szkół średnich.

Prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj uczestniczyła dziś w uroczystych akademiach w Zespole Szkół nr 1 i w Miejskim Gimnazjum nr 2.

– Dziękuję wam, że przez kolejny rok o Zespole Szkół było głośno. Nie nadążałam czytać informacji o kolejnych wygranych w konkursach, wyróżnieniach, sukcesach, odkryciach i doświadczeniach. Podziękowania kieruję także do waszych nauczycieli, pod opieką których tych przedsięwzięć dokonywaliście. Na ręce pani dyrektor składam podziękowania za to, że kolejny rok prowadziła placówkę w dobrym kierunku – podkreśliła prezydent Sława Umińska-Duraj podczas zakończenia roku w Zespole Szkół nr 1.

Szkoła może pochwalić się rekordową liczbą rozdanych świadectw z paskiem – to w sumie ponad 60 świadectw z wyróżnieniem.

W Miejskim Gimnazjum nr 2 uczniowie przygotowali wspaniałą akademię z dużą dawką humoru. Nie obyło się też bez łez wzruszenia zarówno uczniów, nauczycieli, jak i ich rodziców.

– Trzyletni pobyt w szkole to okres rodzenia się pasji, sukcesów i radości. Tutaj rodziły się wasze przyjaźnie i uczucia. Gratuluję wam wszystkich osiągnięć i wyników z egzaminu gimnazjalnego – powiedziała dyrektor szkoły Stefania Musiał.

Przypomnijmy, że na skutek rządowej reformy edukacji gimnazja od nowego roku szkolnego będą wygaszane. W MG nr 2 zostaną klasy drugie i trzecie. Podczas zakończenia roku pożegnano trzech nauczycieli odchodzących ze szkoły.

W obydwu szkołach wręczone zostały świadectwa z wyróżnieniem, nagrody dla uczniów za ich osiągnięcia w nauce, sportowe i wiele innych, podziękowania dla dyrekcji, nauczycieli i rodziców.

 

Udostępnij artykuł