Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoUczniowie ZSS mają większą salę do ćwiczeń

Uczniowie ZSS mają większą salę do ćwiczeń

Dodano: 06.04.2021 Autor: Andrzej Zazgórnik

Podopieczni Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej biorą udział w zajęciach integracji sensorycznej wpływających pozytywnie na ich zdrowie. Teraz warunki są jeszcze bardziej komfortowe.

Budynek Zespołu Szkół Specjalnych jest poddawany szeroko zakrojonym pracom termomodernizacyjnym. Zmienia się dzięki nim wygląd zewnętrzny gmachu, ale zmiany zachodzą także w jego wnętrzu. Pracom remontowym poddana została sala dostosowana do prowadzenia zajęć z integracji sensorycznej SI. Zlokalizowana jest obecnie na trzecim piętrze, gdzie na jej potrzeby zaaranżowano znacznie większą niż dotychczas powierzchnię.

Na opisywanych zajęciach, poprzez system ćwiczeń, zabaw i aktywności proponowanych dziecku, pobudzane są i wyzwalane odpowiednie reakcje sensoryczne. W otoczeniu huśtawek, hamaków, piłek i innych sprzętów dziecko uczy się w sposób bardziej efektywny przetwarzać i wykorzystywać w codziennym życiu informacje sensoryczne. Na fotografiach zrobionych podczas zajęć widać, że zmiany przypadły dzieciom do gustu:

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter