Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoUlica Karola Miarki oraz Podmiejska – zmiana organizacji ruchu

Ulica Karola Miarki oraz Podmiejska – zmiana organizacji ruchu

Dodano: 08.07.2024 Autor: Daniel Pliszka

Od środy 10 lipca 2024 r. wykonawca robót planuje na ulicy Karola Miarki przywrócić ruch dwukierunkowy natomiast na ulicy Podmiejskiej wprowadzić ruch jednokierunkowy – na odcinku od skrzyżowania z ulicą Zieloną do skrzyżowania z DW-911 (w kierunku od Bytomia do Centrum Piekar Śląskich) oraz na ulicy Pod Lipami – od skrzyżowania z DW-911 do skrzyżowania z ul. Zieloną (w kierunku od Centrum Piekar Śląskich do Radzionkowa).

Pomimo zmian, komunikacja kołowa oraz ruch pieszy do firm zlokalizowanych na ulicy Podmiejskiej zostaną utrzymane. Jednak ze względu na wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ulicy Podmiejskiej, niemożliwy będzie przejazd w kierunku Opola i Radzionkowa. W związku z tym obowiązywać będzie objazd przez DW-911, węzeł “Piekary Śląskie” oraz autostradę A1, następnie przez węzeł “Bytom”, ulicę Dąbrowa Miejska, Celną do Alei Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Komunikacja miejska w kierunku Bytomia do Centrum będzie funkcjonować normalnie, z wykorzystaniem istniejących przystanków. Natomiast komunikacja miejska w kierunku od Centrum do Bytomia będzie odbywać się trasą objazdu DW-911, ulicą Pod Lipami i ulicą Zieloną. Na ulicy Zielonej, na istniejącej, nieużywanej zatoce autobusowej, zostanie uruchomiony przystanek dla kierunku od Centrum do Bytomia. Istniejące przystanki na ulicy Podmiejskiej, w kierunku od Centrum do Bytomia, zostaną wyłączone z użytku. Dokładne informacje dotyczące rozkładu jazdy autobusów miejskich znajdują się na stronie ZTM.

Planowane zmiany mają potrwać maksymalnie do końca września bieżącego roku, zgodnie z zapewnieniami wykonawcy.

Zmiany organizacji ruchu związane są z realizacją zadania: “Budowy połączenia pieszo – rowerowego w rejonie DW-911, ulicy Karola Miarki oraz ulicy Podmiejskiej na terenie Piekar Śląskich”.

Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Udostępnij artykuł