Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoUtrudnienia drogowe – Pielgrzymka Mężczyzn – 28 maja

Utrudnienia drogowe – Pielgrzymka Mężczyzn – 28 maja

Dodano: 26.05.2023 Autor: Wojciech Maćkowski

W związku z organizacją w dniu 28 maja br. Pielgrzymki Mężczyzn i Młodzieńców do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Zamknięta dla ruchu będzie ulica Bytomska na odcinku od skrzyżowania z ulicą Ziętka do skrzyżowania z ulicą Jana Pawła II. Wyznaczono też specjalne miejsca parkingowe.

Zamknięcia dróg i zakaz parkowania

Na terenie miasta nastąpi zmiana organizacji ruchu. 28 maja wprowadzony zostanie zakaz poruszania się pojazdów na ul. Bytomskiej (poza samochodami uprawnionych służb) na odcinku od skrzyżowania z ul. Ziętka do skrzyżowania z ul. Papieża Jana Pawła II w godzinach od 7.00 do 18.00.

W dniach 27 maja od godziny 17.00 do 28 maja do godz. 18.00 wprowadzony będzie zakaz zatrzymywania się i postoju na ul. Bytomskiej od skrzyżowania z ul. Ziętka do ul. Studziennej, na ul. Studziennej, ul. Ficka, ul. Popiełuszki oraz Placu Maryjnym.

Gdzie możemy zaparkować?

  • parking przy ul. Ziętka – na wysokości byłej KWK Piekary
  • ul. Chopina (strona prawa, jadąc od ul. Pod Lipami)
  • ul. Karola Miarki, parking przy Centrum Handlowym.

Handel

Zakaz handlu, wzorem lat ubiegłych, obowiązywał będzie przy ul. Bytomskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Pod Lipami do skrzyżowania z  ul. Ziętka. Handel odbywać się będzie wyłącznie dla posiadaczy zezwoleń Urzędu Miasta Piekary Śląskie. Stanowiska handlowe zostaną usunięte do godz. 18.00 w dniu 28 maja.

Komunikacja miejska

28 maja w godzinach 7.00 – 18.00 zmianie podlegać będzie funkcjonowanie komunikacji autobusowej na zamkniętym odcinku ul. Bytomskiej. Wyłączone zostaną przystanki Piekary Bazylika (w obu kierunkach) oraz Piekary Dwór (w kierunku Bytom). Autobusy pojadą ul. Bytomską następnie skręcą w ul. Ziętka i skierują się do ul. Papieża Jana Pawła II.

Udostępnij artykuł