Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoV Piekarska Ustawka Sportowa z niespodzianką

V Piekarska Ustawka Sportowa z niespodzianką

Dodano: 30.05.2023 Autor: Anna Jurczyńska

30 maja 2023 r. odbyła się kolejna Piekarska Ustawka Sportowa, której trasa przebiegała od startu w parku w Kamieniu do stadionu MOSiR-u przy ul. Olimpijskiej. Uczestnicy wspólnie: rowerem i biegnąc po ścieżkach rowerowych pokonali trasę o długości 6 km w czasie nieprzekraczającym jednej godziny. Od 16:30 strażnicy miejscy znakowali rowery. Po pokonaniu trasy dla wszystkich uczestników przygotowano ogniska z pieczeniem kiełbasek. Odbyła się również loteria i konkurs, który przeprowadził dyrektor MOSiR, Łukasz Tomczyk. W imprezie niezmiennie wzięła udział Sława Umińska-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich wraz z Wojciechem Krawczykiem – Prezesem WOPR Piekary Śląskie oraz Pawłem Dratwińskim – Komendantem Miejskim Policji w Piekarach Śląskich, członkami Piekarskich Kół i liczną grupą Piekarzan. 

Pogoda w końcu dopisała, na starcie stawiła się liczna grupa rowerzystów oraz biegaczy, a także piekarscy strażnicy miejscy, którzy znakowali rowery, aby zabezpieczyć jednoślad przed ewentualną kradzieżą. Nie zabrakło przedstawicieli piekarskiej Policji wraz z Komendantem – Pawłem Dratwińskim, którzy przypomnieli uczestnikom zasady bezpieczeństwa, a także przekazali szczegółowe informacje o statystykach zdarzeń drogowych w mijającym miesiącu w naszym mieście. Uczestnicy dowiedzieli się o policyjnej wirtualnej akcji charytatywnej pn. “Wiosna na okrągło”, w której każdy, kto jeździ na rowerze, rolkach, deskorolce, hulajnodze – może do 15 czerwca br. wspomóc Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, a także o “kręceniu” kilometrów w ogólnopolskim konkursie na Rowerową Stolicę Polski. 

Na uczestników na mecie czekał Łukasz Tomczyk – Dyrektor MOSiR-u, który opowiedział o działalności i funkcjonowaniu obiektów sportowych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a także przeprowadził wśród uczestników konkurs wiedzy o obiektach i historii piekarskiego MOSiR-u. Odbyła się również tradycyjna loteria z nagrodami. Uczestnicy chętnie piekli kiełbaski przy ogniskach. Zabawa była wyjątkowo udana! Zapraszamy za miesiąc!

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter