Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoWakacje z wojskiem

Wakacje z wojskiem

Dodano: 04.07.2024 Autor: Wojciech Maćkowski

Wojsko Polskie zaprasza młodych ochotników do spędzenia części swoich wakacji na dobrowolnym, darmowym i ochotniczym szkoleniu wojskowym pod hasłem „Wakacje z wojskiem”. Zaplanowano turnusy szkoleń w całej Polsce.  Można wybrać dowolne miejsce i termin. Za 27 dni szkolenia każdy otrzyma 6 tys. zł.

Projekt wakacyjnej służby jest skierowany przede wszystkim do osób pełnoletnich w wieku 18-35 lat – szczególnie do tegorocznych maturzystów, studentów, osób w przerwie wakacyjnej oraz tych szukających pracy i zajęcia wakacyjnego. Służba w tym wypadku może stanowić alternatywę dla zwykłej pracy sezonowej.

Oferta „Wakacje z wojskiem” to 70 lokalizacji w całym kraju. Można wybrać odpowiednią dla siebie jednostkę wojskową – czy to pod kątem odległości, terminu, czy charakteru służby. Będzie można się sprawdzić m .in. jako żołnierz wojsk lądowych – piechoty, marynarz, żołnierz desantu, czołgista, rakietowiec i wiele innych. Dla każdego wojskowi rekruterzy znajdą pasujący model służby.

W województwie śląskim zaplanowano następujące turnusy – po 27 dni każdy:

15.07-10.08.2024 r.:

  • 5 pułk chemiczny w Tarnowskich Górach,
  • 6 batalion powietrznodesantowy w Gliwicach,
  • 18 batalion powietrznodesantowy w Bielsku-Białej.

19.08-14.09.2024 r.:

  • 6 batalion powietrznodesantowy w Gliwicach,
  • 18 batalion powietrznodesantowy w Bielsku-Białej,
  • 34 dywizjon rakietowy Obrony Powietrznej w Bytomiu.

Na szkolenia „Wakacje z wojskiem” można zgłosić się w każdej chwili. Procedury i formalności są proste i skrócone do minimum. Wystarczy wejść na portal www.zostanzolnierzem.pl, zadzwonić na infolinię 800 180 110, lub po prostu zgłosić się do dobrowolnie wybranego wojskowego centrum rekrutacji.

Więcej informacji zawarto na stronie Wojska Polskiego.

Udostępnij artykuł