Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoWakacyjne wyjazdy dla piekarskich dzieci

Wakacyjne wyjazdy dla piekarskich dzieci

Dodano: 22.07.2022 Autor: Karolina Wieczorek

Miasto Piekary Śląskie przekazało fundusze na zamiejscowe wyjazdy wakacyjne dla 160 dzieci. Biuro Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta wraz z Komendą Hufca ZHP w Piekarach Śląskich są organizatorami obozów letnich. W tym tygodniu kończy się pierwszy turnus, a przed piekarskimi dziećmi jeszcze kolejne trzy.

Letnie obozy dla najmłodszych piekarzan finansowane są przez miasto Piekary Śląskie. W tym roku łączna kwota przeznaczona na ten cel wyniosła 91.904 zł, a nabór uczestników przeprowadziły piekarskie szkoły podstawowe. W tym roku aż 160 uczniów piekarskich placówek bierze udział w czterech 5-dniowych biwakach organizowanych przez Komendę Hufca ZHP w Piekarach Śląskich. Biwaki odbywają się w stanicy harcerskiej „Posmyk” w Kokotku koło Lublińca. W poniedziałek, 18 lipca br. z parkingu koło Kalwarii w Piekarach Śląskich wyjechała pierwsza grupa młodych piekarzan. Następne turnusy odbędą się w kolejnych tygodniach.

Wakacyjne wyjazdy są dla najmłodszych okazją do atrakcyjnego spędzenia czasu na łonie natury w gronie rówieśników. Ich organizatorzy przygotowują mnóstwo ciekawych atrakcji, które nie pozostawiają dzieciom czasu na nudę. W programie między innymi: piesze wycieczki, zajęcia sportowe i kulturalne, wspólne ogniska, a także gry i zabawy na basenie.

Celem obozów jest zajęcie wakacyjnego czasu dzieciom w sposób aktywny i odpowiedni dla ich wieku oraz uzmysłowienie uczestnikom negatywnego wpływu używek na proces dojrzewania fizycznego i psychicznego młodych ludzi oraz pokazanie możliwości życia bez konieczności używania substancji uzależniających.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter