Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaKulturaWojkowicki Zespół Bluesowy już w czwartek w OK Andaluzja

Wojkowicki Zespół Bluesowy już w czwartek w OK Andaluzja

Dodano: 13.03.2018 Autor:

Muzyka bluesowa, ballady, rock, a także pieśni religijne – taki mieszany repertuar w wykonaniu Wojkowickiego Zespołu Bluesowego będzie można usłyszeć już w czwartek, 15 marca, na kolejnym Piekarskim Wieczorze Bluesowym w OK Andaluzja. Początek o godzinie 19.00!

Wojkowicki Zespół Bluesowy, odnoszący coraz poważniejsze sukcesy, powstał w 2013 roku w zakładzie karnym w Wojkowicach. Prowadzone przez Służbę Więzienną oddziaływania resocjalizacyjne, w swoim szerokim wachlarzu zawierają również działania bazujące na aktywności kulturalno – oświatowej osób przebywających w izolacji więziennej. Dzięki tej formie pracy, wielokrotnie, u skazanych udaje się znaleźć odniesienie do ich wcześniejszych zainteresowań, pobudzić do ich rozwijania, podjąć pracę nad samooceną, czy wskazać na możliwości konstruktywnego spędzania czasu wolnego. W ich ramach, funkcjonariusze zakładu karnego od kilkunastu już lat prowadzą zespół muzyczny, który w swym brzmieniu nawiązuje do wojkowickiej tradycji festiwalu „Blues zza krat”.

Choć na przestrzeni lat, wielokrotnie już wymienił się skład zespołu, pasja wciąż pozostaje i zaraża kolejnych podopiecznych. Już od kilku lat, muzycy zespołu nie tylko odtwarzają znane utwory, ale również komponują własne, pisząc do nich teksty i tworząc muzykę.

Obecny skład Wojkowickiego Zespołu Bluesowego tworzą:

Artur Zoń – wokal
Remigiusz Rzepecki – organy
Grzegorz Garncarz – gitara
Wychowawca Robert Wylężek – saksofon
Gościnnie Ks. Rafał Madej – gitara

Bilety są jeszcze dostępne w cenie 10 zł dla seniorów (60+) i 5 zł dla młodzieży szkolnej. Więcej informacji na temat biletów znaleźć można na stronie OK Andaluzja pod adresem: http://okandaluzja.pl/

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on FacebookTweet about this on Twitter