Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoWspomnienia z wyprawy dookoła świata i zbiórka karmy dla zwierząt

Wspomnienia z wyprawy dookoła świata i zbiórka karmy dla zwierząt

Dodano: 11.01.2019 Autor: Sylwia Łysakowska

Tomasz Gorzędowski, podróżnik z Piekar Śląskich, ma za sobą kilka motocyklowych wypraw dookoła świata. Piekarzanin przemierzył na motocyklu Amerykę, Azję i większość państw europejskich. Zapraszamy na spotkanie, podczas którego podróżnik opowie o swoich wyprawach i najciekawszych przygodach. Wydarzeniu towarzyszyć będzie zbiórka karmy dla potrzebujących zwierząt.

Podczas prelekcji piekarski podróżnik opowie o swoich ostatnich wyprawach, o napotkanych ludziach i ich lokalnych zwyczajach. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 19 stycznia, o godz. 14:00 w Akademickim Zespole Szkół przy ul. Gimnazjalnej 24 w Piekarach Śląskich.

– Jego zdjęcia i opisy wypraw, przygód, miejsc, które odwiedził przyciągają swoją autentycznością. Pewnie wielu z nas nie dotrze w miejsca, które odwiedził Tomasz, dlatego tym bardziej chciałbym polecić jego prelekcję na temat ostatniej motocyklowej trasy dookoła świata, która rozpoczęła się 4 sierpnia podczas otwarcia miejskiego basenu. – dodaje piekarski radny Łukasz Ściebiorowski, który jest inicjatorem spotkania.

Każdej wyprawie Tomasza Gorzędowskiego przyświeca konkretna inicjatywa społeczna. Sobotnie wydarzenie będzie okazją do pomocy bezdomnym zwierzętom.

– Spotkanie to będzie połączone ze zbiórką karmy dla zwierząt ze schroniska, dlatego wstępem na prelekcję będzie przyniesiona dowolna ilość karmy dla psów lub kotów.  – zachęca Tomasz Gorzędowski, który już podczas swojej pierwszej wyprawy w roku 2016 wspierał zbiórkę funduszy na budowę boiska przy MPS nr 5.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do udziału w wydarzeniu i wsparciu potrzebujących zwierząt.

Więcej o wyprawach można znaleźć na stronie: motosamsara.pl.

 

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter