Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaKulturaWydano płytę zespołu Piekarskie Klachule

Wydano płytę zespołu Piekarskie Klachule

Dodano: 12.01.2021 Autor: Andrzej Zazgórnik

Płyta zespołu Piekarskie Klachule wydana w ramach I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego została już oficjalnie wydana. Chętni będą mogli odebrać ją w trakcie koncertów.

„Piekarskie Klachule  – stare pieśniczki śpiewają, pięknie ubrane, Śląsk rozsławiają” to tytuł zadania zrealizowanego w I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. W ramach złożonego wniosku Zespół Regionalny “Piekarskie Klachule” – działający jako sekcja Miejskiego Domu Kultury w Piekarach Śląskich – miał okazję nagrać swoje utwory i wydać je w postaci płyty CD. Do nośnika z muzyką dodane zostało koncertowe DVD z materiałem audiowizualnym.

Płyty CD i DVD z nagraniami Zespołu można było bezpłatnie otrzymać w trakcie koncertów organizowanych w kościołach w dniach od 1 do 13 grudnia. Chętni będą mieć okazję odebrać to wydawnictwo podczas kolejnych, organizowanych na terenie Śląska, występów. Warto dodać, że środki pozyskane w ramach Budżetu Obywatelskiego Marszałka Województwa Śląskiego pozwoliły Zespołowi na renowację oryginalnych śląskich strojów, w których “Piekarskie Klachule” mają okazję występować.

Zespół “Piekarskie Klachule” istnieje od 1982 roku. W 2012 roku artystyczną pieczę nad Zespołem objęła Pani Irena Cisek. “Piekarskie Klachule” od początku swojego istnienia promują pieśni i tradycje śląskie. Stałym akompaniatorem Zespołu jest grający na akordeonie Pan Grzegorz Wituła.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter