Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoWyniki ankiety dotyczącej likwidacji „strefy zamieszkania” w Brzezinach Śląskich

Wyniki ankiety dotyczącej likwidacji „strefy zamieszkania” w Brzezinach Śląskich

Dodano: 08.03.2019 Autor: Martyna Grieger

W związku z potrzebą uregulowania sposobu parkowania na osiedlu domów jednorodzinnych w Brzezinach Śląskich, planowana była zmiana znaku drogowego pomiędzy ulicami Nałkowskiej i Sabały. W celu wypracowania jednoznacznego stanowiska mieszkańców tego rejonu przeprowadzona została ankieta.

W obrębie ulic: Sabały, Konopackiej, Nałkowskiej i Komunardów, mieszczących się na osiedlu domów jednorodzinnych w Brzezinach Śląskich, planowane było usunięcie funkcjonującego tam znaku D-40 “strefa zamieszkania” i wprowadzenie na jego miejsce znaku B-43 “strefa ograniczonej prędkości do 20 km/h”. W związku z licznymi wnioskami dotyczącymi pozostawienia dotychczasowego oznakowania, decyzja o wprowadzeniu zmian została wstrzymana do czasu przeprowadzenia ankiety i uzyskania wspólnego stanowiska piekarzan.

Udział w ankiecie wzięli mieszkańcy ulic: Sabały, Konopackiej, Mochnackiego, Lenartowicza, Daszyńskiego, Michałowskiego, Korfantego, Nałkowskiej i Komunardów. Wyniki odpowiedzi uzyskanych w formularzach przedstawiają się następująco:

  • za likwidacją obowiązującego aktualnie znaku D-40 „strefa zamieszkania” i zastąpienia go znakiem B-43 „strefa ograniczonej prędkości do 20 km/h” opowiedziały się 162 osoby;
  • za pozostawieniem obowiązującej organizacji ruchu bez zmian oznakowania zagłosowało 81 osób.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter