Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaKulturaWystawa filatelistyczna w SDK

Wystawa filatelistyczna w SDK

Dodano: 04.03.2021 Autor: Andrzej Zazgórnik

W Spółdzielczym Domu Kultury przy ulicy Kazimierza Wielkiego 1 trwa wystawa filatelistyczna. Dziś, 4 marca, o godzinie 17.00 prelekcję wygłosi Edward Kowalczyk – właściciel zbiorów.
 
Od 1 marca 2021 roku w Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Kazimierza Wielkiego 1 w Piekarach Śląskich można oglądać wystawę filatelistyczną przedstawiającą zarys historii Górnego Śląska w ostatnim 100-leciu ze szczególnym uwzględnieniem plebiscytu i III powstania śląskiego. Dziś, 4 marca, o godzinie 17:00 odbędzie się prelekcja Pana Edwarda Kowalczyka – właściciela zbiorów. Wystawę można oglądać łącznie do 5 marca.
 
Po zakończeniu wystawy z Piekar Śląskich wyjedzie ona prosto do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Planowane jest też jej pokazanie w Muzeum Śląskim w Katowicach.

Motywem przewodnim Wystawy jest przedstawienie zarysu historii Górnego Śląska w ostatnim 100-leciu, ze szczególnym uwzględnieniem plebiscytu, III Powstania Śląskiego, a także losy Górnego Śląska w okresie od włączenia jego części w granice odrodzonej Polski w roku 1922 do lat 50. po II wojnie światowej.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter