Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoWystawa na Placu Noblistów Śląskich i gra terenowa MDK2

Wystawa na Placu Noblistów Śląskich i gra terenowa MDK2

Dodano: 03.05.2021 Autor: Andrzej Zazgórnik

Wystawa “Piekary Śląskie w latach 1919-1920-1921” upamiętnia powstania śląskie. Stanowi próbę zaprezentowania treści górnośląskiej ze szczególnym uwzględnieniem miasta w tych wydarzeniach. W ramach tegorocznych obchodów 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 100. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego zabawę terenową przygotował z kolei Młodzieżowy Dom Kultury nr 2.

Skomplikowane procesy historyczne, którymi są zarówno powstania śląskie, jak i plebiscyt są godne bliższego poznania. By stało się to łatwiejsze, Izba Regionalna przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Teodora Heneczka przygotowała wystawę przybliżającą temat, którym od lat zajmują się badacze. Chętni mogą przyjrzeć się materiałom zgromadzonym w pylonach znajdujących się na Placu Noblistów Śląskich. Ze szczegółami można zapoznać się także w internecie:

Dodatkowo, w ramach tegorocznych obchodów święta, Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 przygotował spacerową grę terenową pod nazwą “Wehikuł czasu, czyli powstańczy spacer po Piekarach”. Skierowana do mieszkańców miasta chcących poznać ciekawostki historyczne stała się okazją do wspólnego spędzenia czasu. Zdobywanie wiedzy połączone z aktywną zabawą cieszyło się zainteresowaniem piekarzan. Dla uczestników przygotowano zagadki i kilka ciekawych miejsc do odwiedzenia, a to wszystko w celu poszerzenia wiedzy historycznej.

Dla pierwszych 30 uczestników przewidziano zestawy upominków.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter