Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaSportXVII Piekarska Olimpiada Osób Niepełnosprawnych już za nami!

XVII Piekarska Olimpiada Osób Niepełnosprawnych już za nami!

Dodano: 07.06.2019 Autor: Martyna Grieger

Stadion piekarskiego MOSiR-u przemienił się dziś na kilka godzin w prawdziwą arenę olimpijską. Wszystko za sprawą Piekarskiej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych, która odbyła się w naszym mieście już po raz siedemnasty.

To właśnie dziś, 7 czerwca, zorganizowana została XVII Piekarska Olimpiada Osób Niepełnosprawnych pod honorowym patronatem Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sławy Umińskiej-Duraj. Udział w niej wzięło blisko 250 uczestników z Piekar Śląskich oraz sąsiednich miejscowości. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele piekarskich Warsztatów Terapii Zajęciowej, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Tarnowskich Górach, uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Piekarach Śląskich, podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Piekarach Śląskich oraz uczniowie Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 9 z oddziałami integracyjnymi przy Miejskim Gimnazjum nr 1.

Wśród obecnych na oficjalnym otwarciu wydarzenia nie zabrakło również: Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich Łukasza Tomczyka, Przewodniczącego Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Łukasza Ściebiorowskiego, Przewodniczącego Komisji Społecznej Stanisława Plajznera, Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Jerzego Krauzy, radnego Czesława Wymysło, Dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej Zygmunta Krawczyka, Kierownik WTZ w Piekarach Śląskich Anny Bednarek, Kierownik Biura Zdrowia i Spraw Społecznych Moniki Rudy oraz Henryka Pryka pomysłodawcy Piekarskiej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych.

Uczestnicy rywalizowali w ośmiu niezwykle różnorodnych konkurencjach. Musieli się oni zmierzyć z biegiem na 30 metrów, strzałami do bramki, łucznictwem, disc golfem, rzutem beretem, kręglami, slalomem z jajkiem oraz zbieraniem grzybków na czas. W ramach Olimpiady rozegrany został także turniej piłki nożnej.

Po zakończeniu zawodów ich uczestnicy otrzymali pamiątkowe – złote medale. Tego dnia zwycięzcami byli bowiem wszyscy. Celem Olimpiady było upowszechnienie sportu i rekreacji wśród osób niepełnosprawnych. Nie liczyły się wyniki, ale wspólna zabawa i aktywne spędzenie czasu w fantastycznej atmosferze.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji oraz filmiku z oficjalnego rozpoczęcia dzisiejszego wydarzenia, który znaleźć można TUTAJ!

 

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter