Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaKulturaZajęcia dedykowane seniorom w kinie “Zacisze”

Zajęcia dedykowane seniorom w kinie “Zacisze”

Dodano: 16.09.2020 Autor: Andrzej Zazgórnik

Kino “Zacisze” realizuje projekt popularnonaukowy przybliżający publiczności zagadnienia związane z digitalizacją we współczesnej kulturze. Chętni będą uczestniczyć w wykładach i pokazach tematycznych. 
 
Projekt “ŚLĄSKI SENIOR 2020: CYFROWA REAKTYWACJA. Oblicza filmowej cyfryzacji i digitalizacji w Polsce i na świecie. Cykl wykładów popularyzacyjnych i specjalnych pokazów w kinie ZACISZE w Piekarach Śląskich” rozpocznie się 16 września, kiedy zorganizowana zostanie filmowa wycieczka… do Luwru. Głównym celem opisywanych działań będzie ukazanie uczestnikom technologii wprowadzanych w kinie na przestrzeni lat. Obecni w kinie będą uczestniczyć w wykładach z ekspertami oraz, na przykładzie filmu fabularnego,  poznawać zagadnienia związane ze streamingiem, rzeczywistością wirtualną (VR) czy przełamywaniem funkcji poznawczych.
 
Darmowe zajęcia (których szczegółowy plan znajduje się poniżej) dedykowane są przede wszystkim seniorom, ale udział w nich będą mogły wziąć wszystkie osoby zainteresowane z Piekar Śląskich i miast ościennych (Chorzów, Ruda Śląska, Siemianowice, Świętochłowice, Zabrze).
Zadanie ma pełnić funkcję „techno – kulturowego pomostu” dla widzów, którzy zaczynali przygodę z kinem i filmem na nośniku taśmowym (35, 16 mm) a obecnie mają kontakt z najnowszymi technologiami odbioru obrazu i dźwięku. Co więcej – kino pozwala ponownie odtworzyć minione dekady i arcydzieła za sprawą digitalizacji i cyfrowej renowacji klasyki lub prywatnych nagrań. Dla odbiorców młodszych pokoleń zakres tematyczny projektu ma szansę poszerzyć ich wiedzę i świadomość konsumowania „ruchomych treści”.
 
Wstęp na wszystkie wydarzenia i seanse prowadzone przez Stowarzyszenie Przestrzeń Otwarta JEST WOLNY.
 
PROJEKT REALIZOWANY ZE ŚRODKÓW I EDYCJI MARSZAŁKOWSKIEGO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter