Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoZakup mieszkań po Arradzie zakończony sukcesem!

Zakup mieszkań po Arradzie zakończony sukcesem!

Dodano: 11.09.2019 Autor: Andrzej Zazgórnik

Sprawa zakupu mieszkań po upadłej spółce Arrada wreszcie doczekała się ostatecznych postanowień. Dzisiaj w sądzie zapadła decyzja o rozstrzygnięciu przetargu na korzyść miasta. Sąd przyjął decyzję o wykupie nieruchomości.Pozostaje jedynie oczekiwać na uprawomocnienie wydanej decyzji. Oznacza to, że udało się przebrnąć przez wiele żmudnych procedur i nareszcie mieszkańcy będą spokojni. To wiadomość, na którą wszyscy oczekiwali od lat.

 

Kolejne przetargi, skomplikowane procedury, złożona dokumentacja i wymagające rozmowy – tak w skrócie przedstawia się proces, przez który musiały przebrnąć władze miasta, by sfinalizować ważną transakcję. Wykup mieszkań Arrady, bo o nim mowa, został wreszcie sfinalizowany.

Już na początku sierpnia wiadome było, że rozstrzygnięcie przetargu na zakup mieszkań możliwe będzie 11 września. Już wówczas jasne było, że miasto Piekary Śląskie ma prawo pierwokupu, czyli gwarancję powodzenia (nawet jeśli pojawią się inne oferty). Dzisiaj już wiadomo, że sprawa spędzająca piekarzanom sen z powiek została zakończona pomyślnie. Miasto Piekary Śląskie zakupiło mieszkania. Spółka Nieruchomości Brzeziny wygrała przetarg, ale konieczne jest sformalizowanie wszystkich niezbędnych procedur.

-Jestem bardzo szczęśliwy, że wreszcie udało się poprowadzić ten żmudny proces do końca. To dla nas znakomita wiadomość i wielka radość – mówi wiceprezydent Piekar Śląskich Krzysztof Turzański.

 

 

 

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter