Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoZamknięcie targowisk miejskich [AKTUALIZACJA]

Zamknięcie targowisk miejskich [AKTUALIZACJA]

Dodano: 25.03.2020 Autor: Andrzej Zazgórnik

Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny zmienił stanowisko wobec natychmiastowego zamknięcia targowisk miejskich i lokalnych. Uznał, że nie ma ku temu podstaw prawnych. 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytomiu informuje, że Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny zmienił stanowisko w sprawie zamknięcia targowisk. Określił, że na chwilę obecną brak jest podstaw prawnych do zamknięcia targowisk.

Przesłano zalecenia dotyczące funkcjonowania targowisk, których treść w całości publikujemy poniżej:

Targowiska mogą działać przy uwzględnieniu poniższych zasad: obiekty mieszczące się na wspomnianych targowiskach mogą funkcjonować w trybie dotychczasowym z ograniczeniami określonymi w paragrafie 6 rozporządzenia, w sprawie ogłoszenia na obszarze RP stanu Epidemii (Dz U. poz. 491 z 2020 r.).

Jednakże, w związku z licznymi uwagami wpływającymi do WSSE w Katowicach dotyczącymi warunków sprzedaży i przestrzegania zasad higieny w okresie stanu Epidemii związanej z COVID-19 należy podczas kontroli, a także w każdy inny możliwy sposób informować poprzez zalecenia i wytyczne o sposobach prewencyjnych służących ograniczaniu epidemii COVID-19.

Do takich wytycznych należy m.in. zabezpieczenie osób znajdujących się w strefie targowiska poprzez: ograniczenie kontaktów bezpośrednich (zachowanie należytej odległości 2 metry), stosowanie środków dezynfekujących, unikanie przebywania ludzi w skupiskach.

Wcześniej pisaliśmy:

Przedstawiciele Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach wydali polecenie zamknięcia targowisk.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach nakazała, w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19, zamknięcie wszystkich targowisk miejskich (lokalnych).

Punkt informacyjny WSSE w Katowicach: 32 351 23 00

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter