Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaKulturaZapraszamy na Dni Piekar Śląskich!

Zapraszamy na Dni Piekar Śląskich!

Dodano: 06.07.2018 Autor: Sylwia Łysakowska

Zapraszamy wszystkich mieszkańców na trzy dni wspólnej zabawy podczas tegorocznych Dni Piekar Śląskich! W tym roku świętować będziemy od 20 do 22 lipca, na stadionie MOSiR przy ul. Olimpijskiej 3. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem.

Lipcowy weekend 20-22 lipca zapowiada się naprawdę atrakcyjnie. Podczas Dni Piekar Śląskich będzie można podziwiać pokaz laserowy, wziąć udział w licznych konkursach oraz spędzić czas przy stoiskach promocyjnych i punktach gastronomicznych. Dla dzieci przygotowano także wiele atrakcji, m.in. wesołe miasteczko oraz miasteczko sportowe. Różnorodne koncerty gwiazd umilą czas mieszkańcom miasta, z których każdy znajdzie coś dla siebie.

Pierwszego dnia na scenie królować będzie muzyka rockowa. Przed piekarską publicznością wystąpi zespół Rusty Rage oraz Kolbyskray. W ramach Cover Festiwalu, na scenie wystąpią muzycy zespołów TSA, VADER, CETI, KAT, KRUK, ŚCIGANI, HERLEM, MEDULLA, ALCOHOLICA i wielu innych prezentujący covery najbardziej znanych piosenek rockowych. Gwiazdą wieczoru będzie znany kompozytor utworów grupy Uriah Heep, brytyjski muzyk rockowy Ken Hensley z zespołem Live Fire.

Ken Hensley

JEDYNY KONCERT KENA HENSLEYA W POLSCE TYLKO NA DNIACH PIEKAR 2018!Od dziecięcego poety do legendy rocka. Tak w skrócie można opisać życie twórcze Kena Hensley'a, lecz nadal ciężko to zamknąć w jednym zdaniu. Już wkrótce Ken zaprezentuje się na deskach piekarskiej sceny muzycznej, dlatego zanim to nastąpi warto przybliżyć sylwetkę tego wybitnego artysty. Urodzony w Londynie z muzyką we krwi, pochodzący z rodziny mocno uzdolnionej w tym kierunku. W wieku 11 lat namówił swoich rodziców do kupna pierwszej gitary. Uzbrojony w nią i w ogromną determinacje by stać się kimś więcej niż zwykłym grajkiem – przeszedł krok po kroku drogę do prawdziwej sławy. Udało mu się to m.in. poprzez zespół "The Gods", który przeszedł kilka inkarnacji zanim nagrał dwa albumy dla EMI Records. Marzenie Kena Hensley'a spełniło się gdy w 1970 dołączył do formacji Uriah Heep, gdzie spędził najlepsze i najbardziej owocne lata w swojej karierze muzycznej. Powstały wtedy takie legendarne utwory, jak "Lady in Black", "Easy Livin", "The Wizard", czy "Sweet Lorraine".Na zakończenie mała niespodzianka od samego Kena Hensleya. Zobaczcie sami.

Opublikowany przez Dni Piekar Śląskich Poniedziałek, 2 lipca 2018

Drugi dzień tegorocznych dni miasta zapowiada się równie interesująco. Na scenie usłyszymy piosenki śląskich artystów oraz zespół Frele. Po ich występach, muzycznych wrażeń dostarczy gwiazda wieczoru – Cleo, znana z przeboju “My Słowianie” czy “Zabiorę Nas”, reprezentantka Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji. Tuż po występie artystki, na scenie wystąpi Grupa DEJW, która zaprezentuje swoje utwory disco polo. Na zakończenie dnia mieszkańców Piekar do wspólnej, dyskotekowej zabawy zachęci DJ Adam Gruca.

W niedzielę, na stadionie MOSiR gościć będziemy wokalistów piekarskich Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Darek Band z Mirosławem Szołtyskiem. Tuż po ich występach, mieszkańców w dobry humor wprawi występ kabaretu Nowaki. Następnie przed piekarską publicznością wystąpi Michał Szpak – polski wokalista wykonujący muzykę z pogranicza popu i rocka, ballady i opery, reprezentant Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji, zdobywca II miejsca w programie “X-Factor”. Finał należeć będzie do rockowego zespołu Bracia, którego wokalistami są Piotr i Wojciech Cugowscy – synowie Krzysztofa Cugowskiego znanego z zespołu Budka Suflera. Na zakończenie trzydniowej zabawy przewidziano atrakcyjny pokaz laserowy.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnej zabawy!

PROGRAM

20 lipca – piątek

 • 16:00    Rusty Rage
 • 17:45     Kolbyskray
 • 18:45    Oficjalne otwarcie dni miasta
 • 19:00    Cover Festiwal
 • 21:00    Ken Hensley & Live Fire
 • 22:30    Cover Festiwal

21 lipca – sobota

 • 14:30    Śląscy artyści: Grzegorz Poloczek, Mariusz Kalaga, Jacek Silski, Magdalena Pal, Katarzyna Piowczyk, Bartos
 • 18:00    Frele
 • 19:00    Cleo
 • 20:00   Grupa DEJW
 • 21:00    Dyskoteka DJ Adam Gruca

22 lipca – niedziela

 • 15:00    Festiwal Skrzydła
 • 17:00    Darek Band z Mirosławem Szołtyskiem
 • 18:00    Kabaret Nowaki
 • 19:30    Michał Szpak
 • 21:00    Zespół Bracia
 • 22:30    Pokaz laserowy

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Pliki do pobrania