Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaKulturaZapraszamy na IV Przegląd Orkiestr Dętych

Zapraszamy na IV Przegląd Orkiestr Dętych

Dodano: 03.06.2019 Autor: Sylwia Łysakowska

Prezydent Miasta Sława Umińska-Duraj wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Tomaszem Wesołowskim zapraszają na IV Przegląd Orkiestr Dętych, który odbędzie się 15 czerwca pod Kopcem Wyzwolenia w Piekarach Śląskich. W tym roku wydarzenie to swoim występem uświetnią orkiestry z województwa śląskiego.

W sobotę, 15 czerwca zapraszamy na coroczny Przegląd Orkiestr Dętych w Piekarach Śląskich, który odbędzie się w naszym mieście już po raz czwarty. Pomysłodawcami tego muzycznego wydarzenia są: Prezydent Miasta Sława Umińska-Duraj oraz dr inż. Piotr Buchwald – radny Rady Miasta Piekary Śląskie.

Wśród orkiestr, które wystąpią podczas tegorocznego przeglądu znalazły się orkiestry z naszego regionu. Dla piekarskiej publiczności w sobotę (15 czerwca) zagra m.in. Górnicza Orkiestra Dęta “Bytom”, Orkiestra Dęta KWK Szczygłowice, Górnicza Orkiestra “Piekary-Julian”, Orkiestra Muzeum Górnictwa Węglowego, Orkiestra Dęta KWK Sośnica czy Orkiestra Wojskowa z Bytomia. O godz. 16.50 zapraszamy na występ oraz widowiskowy pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Komendy Wojskowej Policji w Katowicach.

W repertuarze orkiestr znajdą się utwory muzyki rozrywkowej i filmowej w nowych aranżacjach, dzieła muzyki klasycznej, jak również utwory związane z lokalną kulturą. Dzięki różnorodności repertuaru, każdy miłośnik muzyki znajdzie coś dla siebie.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia.

PROGRAM IV PRZEGLĄDU ORKIESTR DĘTYCH

15 czerwca – Kopiec Wyzwolenia w Piekarach Śląskich

  • 15.00 – Rozpoczęcie – Hejnał Miasta Piekary Śląskie
  • 15.05 – Górnicza Orkiestra Dęta “Piekary-Julian”
  • 15.40 – Orkiestra Dęta KWK Szczygłowice
  • 16.15 – Miechowickie Stowarzyszenie Muzyczno-Kulturalne Górnicza Orkiestra Dęta “Bytom”
  • 16.50 – Występ oraz pokaz musztry w wykonaniu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach
  • 17.25 – Orkiestra Muzeum Górnictwa Węglowego
  • 18.00 – Orkiestra Dęta KWK Sośnica
  • 18.25 – Orkiestra Wojskowa z Bytomia

PARKING

Uczestnicy Przeglądu Orkiestr Dętych mogą pozostawić samochody na parkingu utwardzonym oraz nieutwardzonym pod Kopcem Wyzwolenia.

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Pliki do pobrania