Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaKulturaPiekarski Orszak Trzech Króli już jutro!

Piekarski Orszak Trzech Króli już jutro!

Dodano: 05.01.2018 Autor: Sylwia Łysakowska

Już jutro, 6 stycznia, mieszkańcy Piekar Śląskich już po raz czwarty wezmą udział we wspólnym kolędowaniu z Orszakiem Trzech Króli. Organizatorami tego wydarzenia są parafia Świętej Rodziny, parafia NMP i Św. Bartłomieja oraz Komitet Obywatelski Miasta Piekary Śląskie.

Uroczystości Święta Trzech Króli rozpocznie msza święta, która odbędzie się w kościele pw. Świętej Rodziny, w Piekarach Śląskich. Zostanie ona odprawiona o godz. 11:00. Na godz. 12:00 zaplanowany został wymarsz barwnego pochodu, który przejdzie ulicami miasta aż do żywej szopki przy piekarskiej Bazylice. Nieodzownym elementem orszaku jest wspólne, radosne kolędowanie tysięcy ludzi, którzy idą za postaciami Trzech Królami ubranymi w piękne stroje. Oprawę muzyczną zapewni Górnicza Orkiestra Dęta “Piekary-Julian”. W piekarskim Betlejem Trzej Królowie oddadzą pokłon i wręczą dary Dzieciątku Jezus. Po tej scenie uczestnicy Orszaku zostaną zaproszeni do odśpiewania kolędy „Bóg się rodzi” z okazji okrągłej, setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W czasie orszaku wolontariusze będą rozdawali uczestnikom korony, śpiewniki oraz nalepki.

Przy okazji wydarzenia będzie również prowadzona publiczna zbiórka pieniędzy pod hasłem „Mędrcy dla Wschodu.” Dochód ze zbiórki zostanie przekazany na wsparcie instytucji kulturalnych i edukacyjnych działających na rzecz Polaków zamieszkałych za wschodnią granicą.

Wydarzenie honorowym patronatem objęła Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj.

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on FacebookTweet about this on Twitter