Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoZasady zachowania w związku z koronawirusem [AKTUALIZACJA 28.03.2022]

Zasady zachowania w związku z koronawirusem [AKTUALIZACJA 28.03.2022]

Dodano: 28.03.2022 Autor: Wojciech Maćkowski

Rząd RP zdecydował o zniesieniu prawie wszystkich ograniczeń związanych z pandemią. Od 28 marca nie ma już obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej – jedynym wyjątkiem pozostają placówki medyczne.  Zniesiono także izolację i kwarantannę.

Pacjenci, zidentyfikowani jako zakażeni, otrzymają zwolnienia lekarskie i będą podlegali leczeniu oraz samoizolacji. Jeśli pojawią się ogniska choroby, Sanepid nadal będzie mógł nakładać obowiązek izolacji.

Ministerstwo Zdrowia podkreśla jednak, że cały czas mamy pandemię koronawirusa. Jednocześnie mimo zniesienia nakazu wciąż rekomenduje noszenie maseczek w miejscach publicznych oraz stosowanie się do zaleceń lekarzy w przypadku zakażenia koronawirusem. Wciąż rekomendowane jest też noszenie maseczek przez np. osoby przeziębione, czy te o obniżonej odporności.

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 25 marca 2022 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii https://dziennikustaw.gov.pl/D2022000067901.pdf

 

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter