Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaKultura“Zatrzymać czas” – niezwykły koncert w MSP nr 11

“Zatrzymać czas” – niezwykły koncert w MSP nr 11

Dodano: 04.01.2019 Autor: Sylwia Łysakowska

Wczorajszy wieczór na długo pozostanie w pamięci uczestników Koncertu Noworocznego w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 11. Wszystko za sprawą wyjątkowej atmosfery i niesamowitych występów, których wykonawcami byli zarówno uczniowie, jak i nauczyciele.

Wczoraj, 3 stycznia w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 11 w Piekarach Śląskich odbył się niezwykły Koncert Noworoczny pod hasłem “Zatrzymać czas”. Przybyli goście mogli obejrzeć fantastyczne popisy taneczne, wysłuchać oryginalnych występów wokalnych, a przede wszystkim spędzić czas w radosnej atmosferze noworocznej. Tego wieczoru na scenie mogliśmy podziwiać nie tylko uczniów “Jedenastki”, ale także nauczycieli i katechetów.  Ich wspólne widowisko odniosło niezaprzeczalny sukces, a jednocześnie zatarło międzypokoleniową granicę i sprawiło, że choć na chwilę “czas stanął w miejscu”.

W trakcie koncertu nastąpiło także uroczyste odsłonięcie tablicy poświęconej Mateuszowi Kusowi – absolwentowi szkoły, zawodnikowi kadry narodowej w piłce ręcznej. Odsłonięcia tego dokonały Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj, sprawująca honorowy patronat nad całym wydarzeniem, wraz z Dyrektor Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 11 Barbarą Gorawską. W tej pamiętnej chwili udział wzięli także: rodzice Mateusza Kusa (który nie mógł niestety pojawić się na wydarzeniu osobiście), Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Łukasz Ściebiorowski, a także przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich.

Dla wszystkich przybyłych na Koncert Noworoczny przygotowana została także kawiarenka przepełniona mnóstwem domowych ciast i słodkości. Dodatkowo, podczas Koncertu Noworocznego można było też nabyć książkę “Remont to nie problem” autorstwa Patryka Gogacza – absolwenta MSP nr 11 oraz ozdoby i rękodzieła wystawione na szkolnym kiermaszu.

Wszystkich, którzy nie mogli wziąć wczoraj udziału w Koncercie Noworocznym zapraszamy na widowisko dziś – 4 stycznia. Bowiem już o godzinie 17.00 artyści z MSP nr 11 ponownie staną na scenie, by zaprezentować się przed mieszkańcami naszego miasta.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wczorajszego wydarzenia!

 

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter