Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoZawieszenie zajęć w placówkach oświatowych

Zawieszenie zajęć w placówkach oświatowych

Dodano: 11.03.2020 Autor: Wojciech Maćkowski

Rząd podjął decyzję o zawieszeniu na dwa tygodnie od poniedziałku 16 marca zajęć we wszystkich placówkach oświatowych i uczelniach w Polsce. Z dniem 12 marca zawieszona również będzie działalność placówek kulturalnych: teatrów, oper, filharmonii oraz kin.  Zdecydowano także o zamknięciu żłobków i klubów dziecięcych.

Na terenie Piekar Śląskich od dnia 16 marca wszystkie szkoły, ale także placówki przedszkolne przestają przyjmować dzieci i sprawować nad nimi opiekę.

Od dnia 12 marca zawieszone będą zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. W przypadku dzieci najmłodszych w przedszkolach i szkołach podstawowych rodzice mogą je wysłać jutro (12.03) i pojutrze (13.03) do placówek, ale nauczyciele będą prowadzić tylko zajęcia opiekuńcze.

Równocześnie, zgodnie z decyzją Wojewody Śląskiego, od dnia 12 marca 2020 roku zamknięte będą (do odwołania) żłobki i kluby malucha. Polecenie wydano działając na art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U.2020, poz. 374).

Dodatkowe informacje dotyczące funkcjonowania placówek edukacyjnych na stronie MEN.

Dodatkowe informacje dotyczące zasiłku opiekuńczego.

INFOLINIA ZUS: 22 560 16 00

Informacje ważne dla Seniorów.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter