Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaZgłoś problem

Tu możesz obejrzeć bazę zgłoszonych problemów w mieście

Temat zgłoszenia Data Monitoring
Oświetlenie

Na ulicy Kościelnej, dokładnie fragment z dojazdem do posesji 1 i 5 nie świeci środkowa latarnia. Proszę o interwencję.

2018.11.11 Zgłoszenie w trakcie realizacji
Straszna kamienica

Na ul. Wyzwolenia dokładnie nr 10 stoi stara kamienica która straszy i chyba Władze czekają aż sama się rozpadnie. Problemem jednak jest zniszczone ogrodzenie zabezpieczane.... Koszem na śmieci. Porażka. Chodnik zawalony kamieniami... Czy cos można w tej sprawie zrobić.

2018.11.11 Zgłoszenie w trakcie realizacji
oświetlenie w parku

Latarnia w parku nie świeci przy ul Armii Krajowej 3 stary bl 37 piesza od tego bloku już nie świeci morze rok albo dłużej

2018.11.11 Zgłoszenie w trakcie realizacji
Przyjazne środowisku latarnie uliczne na Osiedlu pod Lipami / fińskie domki

Miło byłoby wymienić latarnie uliczne na takie, które nie generują zanieszczenia światłem (światło latarni oświetla ulicę, skierowane jest ku dołowi).

2018.11.01 Zgłoszenie w trakcie realizacji
Wyłamania barierka na ul. Tarnogorksiej

Żółta barierka przy ul. Tarnogorksiej pomiędzy parkingiem sklepu Dino, a kontenerem na odzież używana jest wyłamania i leży obok ciągu pozostałych barierek.

2018.11.01 Zgłoszenie w trakcie realizacji
Połączenie ul.ks.Biskupa Herberta Bednorza z ul. Kluczborską w kierunku Chorzowa

Istnieja poważne utrudnienia dla kierowców jadących z Chorzowa ul. Kluczborską a potem ul.Kosynierów skręcajacych w lewo, co przy panujacym tam nieustannym ruchu drogowym jest wręcz niemożliwe i niebezpieczne. Korki są tam codziennością . Natomiast jadący z Brzezin ul.ks.Biskupa Herberta Bednorza i chcący skręcić w lewo wstrzymują ruch, bo też to graniczy z cudem. Idealnym rozwiązaniem byloby rondo w miejscu ul.ks.Biskupa Herberta Bednorza łączące z ul. Kluczborską. Niegdyś byla tam ulica, teraz jest ulica ślepa. Może warto pomyśleć o inwestycji na tym odcinku, która rozwiąże narastający problem.

2018.10.24 Zgłoszenie w trakcie realizacji
Od 3 dni jest ciemno na ul. Popiełuszki na której jest lokal wyborczy

Jak w temscie

2018.10.24 Zgłoszenie w trakcie realizacji
Ul. Popiełuszki. Awaria oświetlenia

Już od kilku dni nie działa uliczne oświadczenie na Popiełuszki od wejścia na Kalwarię /hotelu aż do ul. Ziętka. Strach było wczoraj wieczorem isc na wybory do szkoły w tych egipskich ciemnościach

2018.10.24 Zgłoszenie w trakcie realizacji
Latarnie nie świecą i do wymiany

Zgłaszam awarie laterni, ktora od paru miesięcy nie swieci przy ul.Poli Gojawiczyńskiej 8, a przy nr.6 ledwo świeci.
Czy stare betonowe słupy mocno zniszczone na tejże ulicy będą kiedyś wymienione ?, bo zagrażają życiu.

2018.10.24 Zgłoszenie zrealizowane
szczury w mieście

Jako okoliczni mieszkańcy prosimy o interwencję mająca na celu uporządkowanie posesji przy ulicy Związkowej 4. Wcześniejsze zgłoszenie tego stanu rzeczy do
Straży Miejskiej dało mierne rezultaty. Na posesji jest rupieciarnia skąd do pobliskich domów przechodzą gryzonie.

2018.10.24 Zgłoszenie w trakcie realizacji
Palenia niedozwolonym opałem

Proszę o kontrolę opału używanego przez fermę drobiu Baron Wróbel przy ul Brynickiej. Praktycznie codziennie z komina fermy wydobywa się gęsty, śmierdzący dym. Oczywiście - jak co roku zresztą - właściciel przygotował się do sezonu grzewczego zaopatrując się w jakieś stare poprzemysłowe drewno, które znajduje się po lewej stronie przy wejściu do kurnika. Proszę o sprawdzenie i najlepiej wymuszenie na nim usunięcia tej sterty drewna, którą będzie teraz nas wszystkich truć do końca sezonu grzewczego.

2018.10.24 Zgłoszenie w trakcie realizacji
SP9 Waculika 10

Bywam w tej szkole na zajęciach dodatkowych z dzieckiem. Smród i stęchlizna przesiąka wszystkim ubrania, którzy przebywają w szatni, na sali gimnastycznej i na korytarzu. Proszę coś z tym zrobić, bo w tym miejscu przebywają dzieci. Przebywanie w tym miejscu jest conajmniej nie komfortowe.

2018.10.12 Zgłoszenie w trakcie realizacji
awaria oswietlenia

na ul Żródlanej prz posesji 10 lampa uliczna nie sieci stale

2018.10.12 Zgłoszenie w trakcie realizacji
Wyszyńskiego / wieczorne wyscigi

wieczorami na wyszynskiego od bytomskiej w strone ronda, notorycznie kierowcy urządzają sobie wyścigi i ograniczenie do 50km/h maja głęboko w poważaniu.
robi sie niebezpiecznie bo co chwile mamy tutaj przejscia dla pieszych. moze by tak prewencyjnie postawić jakis patrol z radarem co jakiś czas ?

2018.10.12 Zgłoszenie w trakcie realizacji
Brudna woda

Dzień dobry. Zgłaszam problem ponieważ do Wodociąów dzisiaj nie mozna się dodzwonić-ciągle zajęte.Chciałam zgłosić problem z brudną wodą lecącą z kranów na ul. Szeptyckiego 2. Póki co, woda leci brązowa i zostawia osad w postaci błota , już 2 dni tj. 5 i 6.10.2018.Brudna woda leci przez cały dzień.Nie nadaje się do użytku ani do spożycia. Wiemy, że w okolicach jest awaria ale moje pytanie dotyczy odliczeń. W jaki sposób i w jakiej wysokości ,my lokatorzy mieszkań-indywidualnie płacący za wodę nadającą się do spożycia- uzyskamy odliczenia .W ostatnim czasie brudna, brązowa woda, gęsta od błota zdarza się bardzo często, a to z powodu awarii a to z powodu pracy przyłączeniowych do CO a to a tamto...rozumiemy. Tylko nikt nas nie informuje o sposobie naliczania odliczeń z tego tytułu.W związku z powyższym, proszę o podanie wyjaśnienia -w jaki sposób i w jakiej wysokości lokatorzy uzyskają odliczenia za brudną wodę niezdatną do użytku. Pozdrawiam.

2018.10.11 Zgłoszenie zrealizowane
Parkowane samochody

Chciałam zgłosić zle zapakowane samochody non stop na ulicy przyjaźni na zakręcie od plcówki poczty aż do numeru 72 samochody są tak zaparkowane ze niema przejścia na chodniku a na zakręcie samochody jadące od strony Brzezin muszą hamować jak jedzie jakieś auto z przeciwka.Policja chyba niechce tego widzieć po drugie chodnik powinien mieć 1,5 metra pozostawine kiedyś tam był znak zakaz zatrzymywania i postoju niewiem dlaczego go usunięto

2018.10.11 Zgłoszenie w trakcie realizacji
ŚWIATŁA NA SKRZYŻOWANIU

Jest bardzo duzy problem jadąc od strony Brzezin skręcić w lewo w stronę Siemianowic na skrzyzowaniu ul.księdza Biskupa Herberta Bednorza z ul Księdza Jana Frenzla światła na tym skrzyżowniu polepszyły by bezpieczęstwo .Bardzo duzo ludzi będzie zadowolonych jak się pojawią swiatła.

2018.10.04 Zgłoszenie w trakcie realizacji
Awaria oświetlenia ulicznego

Zgłaszam awarię latarni przy ul. Szymanowskiego na wysokości posesji nr 5.

2018.10.04 Zgłoszenie w trakcie realizacji
Drzewa

Problem to drzewa zasłaniając okna. Kiedy będzie wycinka drzew przy ul. Teodora Heneczka 7???

2018.10.04 Zgłoszenie w trakcie realizacji
smród z fermy kurzej “Baron-Wróbel”

pragnę zwrócić Państwa uwagę na narastający problem odoru , którego źródłem jest ferma kur "Baron - Wróbel" mieszcząca się przy ulicy Tarnogórskiej. Pomimo, ż temat ten jest znany od lat, to w okresie ostatnich tygodni sytuacja się diametralnie pogorszyła i prawie codziennie w godzinach rannych (ok. 6 - 8) oraz w godzinach popołudniowo - wieczornych (ok. 18 - 20) odczuwalny jest smród , który potrafi utrzymywać się przez kilka godzin w okolicy ulic: Józefska, Grzybowa , Słonecznikowa, Szkolna, Jagodowa, Ceramiki. Nie jest możliwe przebywanie na zewnątrz domu, nie da się wywietrzyć mieszkania, a dzieci odczuwają zwroty głowy oraz skarżą się na mdłości.
Proszę o zainteresowanie się opisanym powyżej problemem oraz interwencję.  

2018.10.01 Zgłoszenie w trakcie realizacji