Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaZgłoś problem

Tu możesz obejrzeć bazę zgłoszonych problemów w mieście

Temat zgłoszenia Data Monitoring
Brak ciepłej wody na ulicach Generała Andersa i Jana Pawła II

Brak ciepłej wody, mimo iż licznik się kręci.

2019.09.13 Zgłoszenie zrealizowane
Poprawa widoczność Jesienna/Jana Pawła II

Proszę o podjęcie działań mających na celu poprawę widoczność przy wyjeździe z ul. Jesiennej w ul. Jana Pawła II. Pojazdy jadące ul. Jana Pawła II w stronę oś. Wieczorka nie są wystarczająco widoczne (łuk drogi) dla pojazdów wyjeżdżających z ul. Jesiennej. Często powoduje to, że pojazdy jadące ul. Jana Pawła II muszą gwałtownie hamować aby uniknąć zderzenia z pojazdem wyjeżdżających z ul. Jesiennej - którego to kierowca ma ograniczoną widoczność wynikającą z ukształtowania ulicy Jana Pawła II. Lustro ustawione od strony ulicy Wiosennej ograniczy w/w zagrożenie i poprawi bezpieczeństwo użytkowników w/w ulic. Pomocna byłaby też kontrola prędkość pojazdów poruszajacych ul. Jana Pawła II w obrębie ul. Jesiennej.

2019.09.12 Zgłoszenie w trakcie realizacji
Dziury ul. Jesienna

Proszę o zabezpieczenie dziur w ul. Jesiennej. Można skręcić nogę, urwać koło w samochodzie a po deszczu nie ma jak przejść z uwagi na kałuże. Podczas upalnych dni oraz przejazdu samochodów zapylenie z obecnej nawierzchni jest tak duże, że trudno nawet oddychać a wszystko dookoła ulicy jest zabrudzone od pyłu.
Proszę o informację kiedy planowane jest wykonanie nawierzchni oraz chodnika dla pieszych wg projektu budowlanego i wydanego pozwolenia na budowę dla tej ulicy?

2019.09.12 Zgłoszenie w trakcie realizacji
Poprawa widoczności przy wyjeździe z ulicy Bursztynowej na Śląską

Wnoszę o zainstalowanie lustra poprawiającego widoczność kierowcom wyjeżdżającym z ul. Bursztynowej na ul. Śląską.
Poważne ograniczenie widoczności w kierunku południowym wynika z nachylenia oraz pobliskiego skrętu ulicy, lokalizacji budynku dawnej ADM ZGK i parkingu mieszczącego w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowania.
Ewentualna likwidacja parkingu lub wprowadzenie znaku " STOP " nie poprawi widoczności.
Mając na uwadze bezpieczeństwo w ruchu drogowym proszę o traktowanie sprawy jako bardzo pilnej.

2019.09.09 Zgłoszenie w trakcie realizacji
Stare reklamy

Dlaczego nikt w Piekarach nie usuwa starych szytldów po nieistniejących już sklepach i firmach które psują wizerunek miasta jak np. sklep z tapetami na ul. Wyszyńskiego który został przeniesiony z 10 lat temu a stare reklamy nadal tam są?

2019.09.09 Zgłoszenie w trakcie realizacji
Chodnik przy MSP nr 5 ul. Chopina

Dzień dobry, chciałam złościć uszkodzoną kostkę na chodniku przy Miejskiej Szkole Podstawowej nr 5 na ul. Chopina na wysokości dojścia do ul. Jaworowej. Kosatka jest wybrzuszona i powoduje potknięcia wielu osób stwarzając niebezpieczne sytuacje. Ponadto chodnik przy szkole na ul. Jaworowej jest tak zarośnięty iż nie mogą z niego korzystać dzieci idące do szkoły. Proszę o pilne zajęcie się sprawą z uwagi na bezpieczeństwo dzieci.

2019.09.04 Zgłoszenie w trakcie realizacji
Awaria latarni

Witam mieszkam w Dąbrówce Wielkiej przy ul.jagiellońskiej 110a i od ponad 2lat nie świeci latarnia przy mojej posesji.Jest to bardzo uciążliwe bo wieczorem nic nie widać.W latach wcześniejszych wymieniali żarówki ale świeciły kilka dni i koniec.Problem słup jest w krytycznym stanie lampa też za każdym razem gdy był u nas elektryk z Tauron to każe to zgłosić do urzędu bo ich to nie dotyczy a słup zaczyna być niebezpieczny że starości.

2019.09.04 Zgłoszenie w trakcie realizacji
Plaga szczurów – ul. Roczkowskiego

Witam, proszę o pilną interwencję w sprawie plagi szczurów przed i za blokiem na ul. Roczkowskiego 6 ! Szczury na tyle się zadomowiły że biegają między studzienkami kanalizacyjnymi jakby modelki na pokazie u Armaniego..... W ostatnim czasie zaczęły również pukać :) do drzwi klatki, i przesiadywać na schodach wejściowych do klatki.
PROSZĘ O PILNĄ INTERWENCJĘ!

2019.08.30 Zgłoszenie zrealizowane
Obrośniety trawnik nie trawą

Witam przy ul. Między Alojzjanów 2 a 3 trawnik obrasta dziką zielenią. Bardzo proszę o obejrzenie terenu i podjęcia prac aby je usunąć.

2019.08.30 Zgłoszenie w trakcie realizacji
Lewoskręt z ul. Bytomskiej

Czy znak zakazu skrętu w lewo w ul. Miarki z ul. Bytomskiej można umieścić przy górnej sygnalizacji świetlnej i znaku informującym że jest to pas do jazdy na wprost. Aktualnie znak ten umieszczony jest na wysokości posesji nr 68 i jest mało widoczny. Gdy na pasie do skrętu w prawo w ul. Wyszyńskiego stoi autobus znak ten jest całkowicie niewidoczny co powoduje zagrożenie ruchu na w/w skrzyżowaniu.

2019.08.28 Zgłoszenie zrealizowane
Wymiana słupa oświetleniowego

Zgłaszam do wymiany Mocno wyeksloatowany slup oświetleniowy, stanowi on zagrożenie dla mieszkańców, wykonany jest z betonu , który juz uległ rozkruszeniu. Podczas burz jest b.niestabilny i trzymają go tylko kable. Chyba nie można już na nim zamontować prawidłowego oswietlenia bo problem był zglaszany i lampa nadal ledwo świeci. Pod lampą panują ciemności. Dotyczy ul. Poli Gojawiczyńskiej 6 Brzozowice-Kamień.
Prosimy o pilne zajęcie się sprawą, póki nie doszło do tragedii.
Pozdrawiamy
Mieszkańcy Gojawiczyńskiej

2019.08.28 Zgłoszenie w trakcie realizacji
Naprawa oswietlenia na ulicy Miodowej

Dzień dobry od miesiąca lipca zgłaszam problem z oświetleniem na ulicy nadal świeca tylko 3 latarnie. Proszę o szybko interwencje w sprawie naprawy. Dziekuje

2019.08.20 Zgłoszenie w trakcie realizacji
Drzewo

Witam serdecznie. Chciałam zgłosić drzewo które może zagrażać życiu i bezpieczeństwu. Drzewo znajduje się w Brzezinach Śląskich przy ul. Roździeńskiego 79 na podwórku. Drzewo jest mocno przerosniete, przekrzywione i opada na huśtawke na której huśtają się dzieci. Bardzo proszę o rozpatrzenie mojej prośby.

2019.08.20 Zgłoszenie zrealizowane
Wywóz śmieci na osiedlu wieczorka

Witam od 3 tygodni nikt nie wywozi śmieci obok śmietnika przy ulicy waculika 11
Odpady budowlane potłuczone kafle, meble, i wiele innych odpadów które piętrzą się z dnia na dzień i zagrażają bezpieczeństwu bawiącymi się dzieciom
Odpadów jest tyle ze już wchodzą na chodniki

2019.08.13 Zgłoszenie zrealizowane
Stan techniczny ulicy Bytomskiej

Wiele razy już pisałem o kiepskim stanie ulicy Bytomskiej od ronda przy BP do ulicy Ziętka
Niedawno zafundowaliście NAM mieszkańcom kolejny slalom Gigant przy przebudowywanym skrzyżowaniu obok Urazówki.
LUDZIE w Urzędzie MIasta!!!! Obudźcie się!!!! Wyjdźcie zza biurek z herbatą i delicjami i wypierdzianych foteli!!!!
Kto zezwolił na ruch po tak zniszczonym asfalcie, jak jest obecnie w okolicy przejścia dla pieszych przy Urazówce??? Przecież te wielkie koleiny na jezdni przyczynią się do cięzkiego wypadku albo zabicia rowerzysty. Samochodem jest niebezpiecznie przejeżdżać, a co dopiero rowerem. Dlaczego kusicie los????
Kto odpowiada za odbiór tak fatalnej drogi??? Tak dużo kosztuje frezarka do jezdni, że wolicie wydawać na inne głupoty???

2019.08.06 Zgłoszenie w trakcie realizacji
Naprawa oswietlenia

Zwracam się po raz kolejny o naprawę oświetlenia na a ulicy Miodowej. Na. 9 latarni tylko 3 świeca najprawdopodobniej jest problem z faza. Dziekuje

2019.08.06 Zgłoszenie w trakcie realizacji
Toaleta na dworcu

Od bardzo długiego czasu nieczynna jest toaleta na dworcu autobusowym. Czy coś się dzieje w tej sprawie?

2019.07.25 Zgłoszenie w trakcie realizacji
Śmieci na ulicach i chodnikach

Ostatnie dni postanowiłem pieszo pospacerować po ulicach naszego miasta i to co zaobserwowałem głęboko mnie poruszyło.Sprawa dot.śmieci naokoło nas na ulicach chodnikach itd. Czy nie ma odpowiednich przepisów które by zmobilizowały ,zmusiły do posprzątania wokół własnych posesji najemców lokali ,właścicieli kamienic itp.Płakać się chce gdy zobaczyłem teren wokół "POLO"na ul.Wyszyńskiego.Gdzie jest STRAŻ MIEJSKA,GDZIE SĄ SŁUŻBY DO SPRZĄTANIA PRZYSTANKÓW AUTOBUSOWYCH.Bardzo jestem zniesmaczony tą sytuacją i jest mi wstyd za bajzel i syf w naszym mieście.

2019.07.25 Zgłoszenie w trakcie realizacji
koszenie trawy ul.Brzechwy

Dzień dobry. Chciałabym zapytać kiedy zostanie skoszona trawa przy ulicy Brzechwy na Osiedlu Powstańców Ślaskich.Trawa jest sucha ,b.wysoka .

2019.07.25 Zgłoszenie w trakcie realizacji
Żywopłot Ogrodowa

Witam,
Proszę o informację czy jest możliwość przycięcia żywopłotu przy placu zabaw na ul. Ogrodowej.
Pzdr.
Iza Stanko

2019.07.25 Zgłoszenie w trakcie realizacji