Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaZgłoś problem

Tu możesz obejrzeć bazę zgłoszonych problemów w mieście

Temat zgłoszenia Data Monitoring
Nawierzchnia ul. Karłowicza

Witam. Chciałbym zgłosić problem z jezdnią na ulicy Karłowicza na odcinku 120m pomiędzy ulicą Jagiellońską w ulicą Wajdy. Powstała w tym miejscu głęboka dziura, a w jednym miejscu zapada się studzienka i lada moment będzie w tym miejscu również głęboka dziura. Ten fragment ulicy był kiedyś naprawiany i znajdują się tam 5 rodzajów asfaltu który się po prostu rozsypuje. Obok jest plac zabaw i dom kultury, wypadałoby żeby jezdnia była w tym miejscu bezpieczna.

2020.10.20 Zgłoszenie w trakcie realizacji
dziura w jezdni

prosze o interwencje w sprawie dziury w jezdni na ul Bytomskiej pod linia wysokiego napiecia z dnia na dzien jest corz wieksza i stwarza zagrożenie dla kierujacych

2020.10.20 Zgłoszenie zrealizowane
Niebezpieczna dziura

j.w. na Janty, tuż przy wylocie na Szpitalną

2020.10.19 Zgłoszenie zrealizowane
Zakaz parkowania przy ul 3 Maja

Planowane wprowadzenie zakazu parkowania uniemożliwi normalne życie, zwłaszcza rodzinom, które są pozbawione wjazdu na posesję. Proszę o uchylenie decyzji.

2020.10.13 Zgłoszenie zrealizowane
Zabezpieczenie ścieżki rowerowej ul. Słoneczna

Proszę o zabezpieczenie ścieżki rowerowej przed wjazdem na nią samochodami. Problem dotyczy głównie wjazdu od strony ul. Słonecznej. Osoby przyjeżdżające na ogródki działkowe często wjeżdżają na wyremontowaną ścieżkę rowerową. Ponadto na końcu ul. Słonecznej powstał dziki parking i aby na niego wjechać samochody rozjeżdżają ścieżkę rowerową. Problem nasili się jesienią ponieważ jak po deszczach na ścieżkę wjadą samochodu to powstaną koleiny.

2020.10.13 Zgłoszenie w trakcie realizacji
Zadaszenie przystanku autobusowego

Dzień dobry,
Zadaszenie przystanku autobusowego Jóżefka w kierunku Oś. Wieczorka
jest nieszczelne poliwęglan jest popękany na całej powierzchni (zużycie materiału).
Pozdrawiam

2020.10.13 Zgłoszenie w trakcie realizacji
Dziury w jezdni

Dzień dobry,
Na ulicy ks.G.Waculika na wysokości targowiska miejskiego i dalej w kierunku szkoły są dziury w jezdni.
Pozdrawiam

2020.10.13 Zgłoszenie w trakcie realizacji
DK94 – drzewo

Zgłaszam dwa suche drzewa przy drodze DK94 w miejscu zaznaczonym na mapie https://goo.gl/maps/XGhBuKJe8AHvshrw8. Proszę o interwencję.

2020.10.05 Zgłoszenie w trakcie realizacji
ul. Bytomska

Zgłaszam brak oświetlenia ulicznego na ul. Bytomskiej od nr 31 do ronda na obwodnicy. Proszę o interwencję.

2020.10.05 Zgłoszenie w trakcie realizacji
Sygnalizacja w Kozłowej Górze i brak widoczności na wyjeździe z ul. Szkolnej pod lasem

Proszę o korektę działania sygnalizacji świetlnej przy Domu Kultury w Kozłowej Górze. W przypadku gdy pieszy wciśnie przycisk bezpośrednio po zgaśnięciu światła zielonego dla pieszych i zapaleniu się świateł zielonych dla samochodów, sygnalizacja niemalże natychmiast włącza czerwone dla samochodów, nie odczekując nawet 10-20 sekund. Powoduje to duże tamowanie ruchu samochodów. Brak odstępu między zielonymi dla pieszych, sprawia, że piesi wciskając przycisk w odpowiednich momentach mogą całkowicie zatarasować ruch pojazdów (często się to zdarza przy dużym ruchu pieszych). Niezbędne jest zaprogramowanie minimalnej, np. 10-20 sekundowej, przerwy między zielonymi dla pieszych.
Proszę także o wykoszenie rowu przydrożnego na wyjeździe z ul. Szkolnej w ul. Józefską. Krzewy zasłaniają widoczność. Powoduje to niebezpieczne sytuacje, a samochody jadące przez las wjeżdżają dopiero w obszar zabudowany i nie zawsze odpowiednio zwalniają.

2020.10.05 Zgłoszenie w trakcie realizacji
Uzupełnienie znaku drogowego i montaż progów zwalniających

Przy wjeździe na ulicę Wiosenną z ul. Jana Pawła został zdemontowany bądź skradziony znak drogowy, co powoduje bardzo duże zagrożenie. Kierowców nie obowiązuje ograniczenie prędkości. Znak o którym pisze to znak B-43 „Strefa ograniczonej prędkości”. Wszystkie pozostałe możliwe wjazdy w dzielnicę Józefki posiadają odpowiednie znaki. Poza tym w strefie ograniczonej prędkości stosuje się zwykle skrzyżowania równorzędne. Tu znów jest wyłom przy ulicy Bratków są znaki stop, co sugeruje kierowcom że nie obowiązuje ich to ograniczenie. Poza tym na ulicy Wiosennej i Bratków kierowcy znacznie przekraczają prędkość, nie patrzą na innych uczestników ruchu. Dzieci, które przechodzą przez ulicę Wiosenną z ul. Bratków narażone są na śmierć lub kalectwo. Istnieje uzasadniona potrzeba montażu progów zwalniających.

2020.09.30 Brak możliwości realizacji zgłoszenia
Niesprawne oświetlenie

Ul. Stanisława Mastalerza - lampy wzdłuż garaży nie świeca i są martwe od wieków - można coś z tym zrobić?

2020.09.30 Brak możliwości realizacji zgłoszenia
Latarnie na ulicy Karola Darwina

Nie działają latarnie na ulicy K.Darwina od paru lat. Nie działają bo ich nie ma. Ciemność wszędzie, strach wieczorem gdzieś wyjść. Nowe osiedle ma juz 5 lat i dzieci prawie w każdym domu a ulica nie oświetlona. Można by pomyśleć o bezpieczeństwie powrotu dzieci ze szkoły. Wychodziłam z latarką jak córka wracała z pracy. Smutne to jest.

2020.09.30 Zgłoszenie w trakcie realizacji
Dziury ul. Jesienna

Proszę o zabezpieczenie dziur na ul. Jesiennej. Dziury/ubytki w nawierzchni szutrowej są duże i ograniczają przejazd samochódw oraz przejście pieszych szczególnie po opadach deszczu.

2020.09.30 Zgłoszenie w trakcie realizacji
Słupki przy bloku Heneczka 3

Samochody parkujące pomiędzy blokami Heneczka 3 a 5 wyjeżdżają na ulicę Konstytucji 3 Maja chodnikiem przeznaczonym dla pieszych przez co teren w okół chodnika jest rozjeżdżony . Brakuje trawy i powstały doły.

2020.09.25 Zgłoszenie zrealizowane
Stan techniczny drogi dojazdowej do osiedla Darwina

Proszę o naprawę drogi Darwina na całej jej długości.
Droga nie nadaje się do użytku jest w niej wiele dziur co grozi uszkodzeniem zawieszania i miski olejowej!

2020.09.22 Zgłoszenie w trakcie realizacji
Zniszczona droga ulica Darwi a

Witam,
Ulica Darwina (wjazd od ulicy Bytomskiej), jest zmasakrowana, dura na dziurze. Do tego nowi mieszkańcy, którzy kopali kanalizację (czy coś innego) nie doprowadzili ulicy do poprzedniego stanu, a każdy przyłącz wymaga decyzji z UM, więc powinno być to także nadzorowane, czy wróciło do poprzedniego stanu. Zapraszamy na wizję lokalna, i przejazd samochodem.

2020.09.22 Zgłoszenie w trakcie realizacji
Ulica Darwina – katastrofalny stan nawierzchni

Nawierzchnia ulicy Darwina praktycznie dyskwalifikuje ją z użycia, a jest to jedyna droga dojazdowa do znajdujących się przy niej posesji.
Doraźne naprawy w postaci "zalewania" wyrw i dziur w szutrowej nawierzchni, wystarcza na kilka miesięcy - na ten moment, a to wszystko PRZED jesiennymi ulewami, które dodatkowo zniszczą drogę, jest ona prawie nieprzejezdna.
Co więcej została dodatkowo uszkodzona podczas prowadzenia instalacji wod-kan/gazowej do właśnie budowanych przy niej domów.
Ulica wymaga pilnego utwardzenia.

2020.09.22 Zgłoszenie w trakcie realizacji
Awaria latarni

Nie świeci latarnia uliczna na wysokości posesji przy ul. Szymanowskiego 5 w Dąbrówce W.

2020.09.22 Zgłoszenie w trakcie realizacji
Wypadki i niebezpieczna jazda na ul. Przyjaźni

Na ulicy Przyjaźni na Dąbrówce Wielkiej pomiędzy Pocztą Polską a ulicą Łużyczan na zakręcie nieustannie parkują samochody zajmując część jezdni jak i chodnika zmuszając przejeżdżające samochody do ścinania zakrętu, bądź ostrego hamowania. Kiedyś obok Poczty był postawiony znak zakaz zatrzymywania się B-36 oraz zakaz wyprzedzania B25 i nie było problemu. W opinii wielu mieszkańców mieszkających na ul. Przyjaźni od 67 do 75 potrzebny jest znak.

2020.09.15 Zgłoszenie w trakcie realizacji