Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaZgłoś problem

Tu możesz obejrzeć bazę zgłoszonych problemów w mieście

Temat zgłoszenia Data Monitoring
Zapadnięta studzienka

Na ul. Kolejowej prawie na samym końcu, blisko wjazdu do firm jest niebezpieczna zapadnięta studzienka.

2018.08.03 Zgłoszenie zrealizowane
Dni Piekar

Witam,
Mam pytanie : czy na Dniach Piekar wystąpi Oberschlesien? Przepraszam że pytam na S@S ale widzę sprzeczne informacje na internecie.
https://tvs.pl/informacje/dni-piekar-slaskich-2018-program/
https://piekary.pl/zapraszamy-na-dni-piekar-slaskich/

2018.08.03 Zgłoszenie zrealizowane
Koszenie trawnika

Witam.
Przy ul.G.J.Hallera nie jest koszony trawnik od płotu przedszkola nr.7 do parkingu
przy budynkach 6 oraz 8.Na trawniku zalegają liście oraz różnego rodzaju śmieci.
Liście zgarniane w roku poprzednim zalegają i nie są wywożone .Problem się powtarza co roku.

2018.07.15 Zgłoszenie zrealizowane
Podejrzenie spalania odpadów zielonych

W dniu 12.07.2018 ok godz. 12-13 w ogrodzie przy ul. Wierzbowej 35 w Piekarach - podejrzenie spalania dużej ilości odpadów zielonych.

2018.07.15 Zgłoszenie w trakcie realizacji
Brak chodnika po pracach ekipy od gazu

Witam,
Na ulicy Wierzbowej ponad 2 tygodnie temu były przeprowadzone prace dot. gazu - głębokie wykopy. Wcześniej zdjęto kostki chodnikowe i ułożono je przed posesjami. Po pracach dziury zostały zasypane, a chodnik nie został ciągle doprowadzony do porządku. Ktoś może się tam przewrócić, kostka chodnikowa nie jest zabezpieczona i może zostać ukradziona.
Proszę o interwencję.

2018.07.09 Zgłoszenie zrealizowane
Zakłócanie spokoju

Dzień dobry,
Proszę o skuteczną interwencję w sprawie notorycznego zakłócania spokoju przez lokal mieszczący się przy ul. Powstańców Śląskich 8 (kiedyś Restauracja Koziołek).
Telefoniczne zgłoszenie problemu właścicielom lokalu oraz liczne interwencje Policji nie odnoszą niestety skutku. Imprezy w tym lokalu (w tym wesela) odbywają się przy otwartych na oścież drzwiach do sali głównej, w której gra głośna muzyka. Ma to miejsce nie tylko w ciągu dnia, ale również w późnych godzinach nocnych. Podczas jednej z ostatnich imprez oprócz wykrzykiwania na zewnątrz lokalu "Sto lat", odpalone zostały race świetlno-dymne (wszystko w nocy).

2018.06.29 Zgłoszenie w trakcie realizacji
Koszenie

Przy drodze krajowej 94 ul harcerska 2 przed blokiem nie skoszona trawa i przy drodze do kogo należny obowiązek
i przy wejściu do lasku ktoś wyrzucił łóżko i jest w lasku pełno śmieci

2018.06.20 Zgłoszenie zrealizowane
postój samochodów przy skrzyżowaniu

W ostatnim czasie nasiliło się parkowanie samochodów na skrzyżowaniu ulicy Makuszyńskiego i Długosza. Ul. Makuszyńskiego jest ulicą jednokierunkową. Parkowanie na skrzyżowaniu wzdłuż numerów nieparzystych ul. Długosza stwarza problemy przy wjeździe na tą ulicę, po pierwsze ze względu na ograniczenie widoczności z lewej i prawej strony, po drugie - samochody parkują po obu stronach ulicy Długosza ograniczając możliwości manewru przy włączaniu się do ruchu przy wjeździe z ul. Makuszyńskiego.
W celu poprawy sytuacji proponuję ustawić zakaz postoju po lewej i prawej stronie przy wyjeździe z ul. Makuszyńskiego na dystansie ok 10 metrów, czyli wzdłuż posesji Długosza 57 i Makuszyńskiego 10.

2018.06.20 Zgłoszenie zrealizowane
koszenie trawy.

Dlaczego nie wykoszono trawy wokół drogi na osiedlu na M.C.Skłodowskiej oraz po stronie do Brynicy.. Czyżby zapomniano??????

2018.06.14 Zgłoszenie zrealizowane
Suche drzewa na Ziętka i Ludygi

pisza tu bo mom dość łarzynio po biórach na Zientka 23 i 29 som 2 drzewa suche a na Ludygi 1 jedne drzewo bez kory jus łot roku a na Zientka 23 tyn 3 mertrowy pień 5 lot straszy tak samo Zientka 29 i Jana Pawła

2018.06.14 Zgłoszenie zrealizowane
w sprawie chasioka

Pisza do Pana Krzysztofie Turzański w sprawie chasioka na Ziętka 27 zostoł wybudowany nowy obok starego.Stary chasiok zostoł rozebrany, ale to miejsce po chasioku trzeba by utwardzić kostką taką jak reszta placu bo według mie ta inwestycjo niy została skończono.Chasiok boł stawiany w zeszłym roku.Myślołech że ta kostka położą ale tu już rok mijo.Acha i jeszcze zostały złamane schody przy wymianie słupów oświetleniowych

2018.06.14 Zgłoszenie zrealizowane
Odśnieżanie chodników wzdłóz posesji prywatnych

Wniosek o odśnieżanie chodników, dojazdów do posesji przez służby miejskie zamiast przez coraz starszych właścicieli posesji prywatnych np za jakąś opłatą wnoszoną przez 12 miesięcy.

2018.06.03 Brak możliwości realizacji zgłoszenia
Awaria stacji naprawy rowerów

Stacja naprawy rowerów na dworcu autobusowym ma uszkodzoną końcówkę do pompowania kół. Wygląda na całą ale ma wylamany środek

2018.06.03 Zgłoszenie zrealizowane
Wiata przystankowa

Witam chciałbym zgłosić popisane szyby farbą wiaty przystankowej przy ulicy Brzechwy na skrzyżowaniu z ulicą Skłodowskiej-Curie kierunek Tarnowskie Góry.

2018.06.03 Zgłoszenie zrealizowane
Brak sygnalizacji…

Proszę o sygnalizacje świetlną na skrzyżowaniu dróg 911 z droga Pod Lipami. Wyjazd z dorgi Pod Lipami na drogę 911 graniczy z cudem.

2018.06.03 Brak możliwości realizacji zgłoszenia
Lustro na wyjezdzie z ul. Wolności na Wyszynskiego.

Zgodnie z otrzymaną odpowiedzią miało być zamontowane do końca 1 kwartału, kwartał minął a lustra nie widać. Przydały by się też wiosenne porządki na rogu ulicy Żwirki i Wolności ,chodnik zarośnięty trawą i śmieci uniemożliwiają bezpieczne korzystanie z niego, wszyscy chodzą po ulicy.Parking od ulicy Wolności z powodu stojących samochodów nie odwiedziła czyszczarka od chwili założenia zasypany zeszłorocznymi liśćmi i kasztanami.Ta narożna posesja też wymagała by generalnych porządków.

2018.05.30 Zgłoszenie zrealizowane
Koncert na kopcu

Już przy koncercie radia piekary 11-13 był problem. Ale wczorajszy Koncert techno 26.05 przegiął wszelkie granice na ulicy wierzbowej godzina pierwsza w nocy szyby wibrują. Nie może tak być że w środku nocy nie da się spać. Noworodek płacze zmęczony. A zwierzęta domowe kulą się pod łóżkiem przestraszone nawalających basów.

2018.05.29 Zgłoszenie zrealizowane
Oznakowanie skrzyżowania ul. Sadowskiego i Dąbrówki

Jadąc ul. Sadowskiego od strony Siemianowic brakuje znaku ostrzegawczego A-6b „skrzyżowanie z drogą podporządkowaną występującą po prawej stronie" przed skrzyżowaniem z ul. Dąbrówki. Samochody notorycznie omijają stojące na przystankach autobusy przejeżdżając wspomniane skrzyżowanie lewym pasem ruchu. Wyjazd z ul. Dąbrówki gdy autokar stoi na przystanku staje się niebezpieczny.

2018.05.27 Zgłoszenie zrealizowane
Przejście dla pieszych ul. Sadowskiego przy przystanku Dąbrówka Wielka Rozalki

Przy przystanku na ul. Sadowskiego Dąbrówka Wielka Rozalki kier. Siemianowice brakuje przejścia dla pieszych. Ulica w tym rejonie jest ciemna, przystanek jest nie oświetlony pomiędzy drzewami. Dodatkowo auta w kierunku Siemianowic rozpędza się, a z kierunku od Siemianowic jadą jeszcze szybko mimo ograniczenia prędkości. Oświetlone przejście dla pieszych w połączeniu ze światłami dla pieszych byłoby idealnym rozwiązaniem znacząco zwiększając bezpieczeństwo w tym miejscu.

2018.05.27 Zgłoszenie w trakcie realizacji
Samochód ciężarowy zaparkowany na chodniku.

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie samochodu ciężarowego zaparkowanego na chodniku w Piekarach przy ulicy Bytomskiej 68. Usiłuję od ponad tygodnia zatrzymać się przed sklepem ze sprzętem dla osób niepełnosprawnych (muszę odwiedzić go z chorą matką). Na chodniku, tuż przed sklepem jest notorycznie zaparkowany duży, ciężarowy samochód. Nie chodzi mi o mój problem, jakoś sobie poradzę. Mam natomiast pytanie, czy to jest parking dla ciężarówek czy chodnik z możliwością zatrzymania się? Ciężarówka zajmuje dwa miejsca i stoi tam na stałe.

2018.05.27 Zgłoszenie zrealizowane