Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaZgłoś problem

Tu możesz obejrzeć bazę zgłoszonych problemów w mieście

Temat zgłoszenia Data Monitoring
Zarastjące chodniki

Dzień dobry,

Niestety mój problem z zarastającymi chodnikami nie został rozwiązany. Zgłaszałam ten problem, a wykoszona została tylko trawa. Niestery nie mam możliwości dołączenia zdjęć jak wygląda zarastający chodnik na przystanku autobusowym Osiedle Wieczorka Ośrodek Zdrowia na ul. Gen. Maczka.
Wspominałam również o zachaszczonych parkingach przy głównej ulicy Gen. Maczka! Czy coś zostanie tu zrobione???
Z niecierpliwością czekam na załatwienie sprawy.

2017.10.18 Zgłoszenie zrealizowane
Szczury w bloku

Witam!
Dziś rano, wychodząc do pracy, zauważyłam szczura na II piętrze klatki w bloku, w którym mieszkam! Blok mieści się przy ul. Targowej 2. Słyszałam, że w innych miejscach w naszym mieście również pojawiły się szczury. Jak miasto walczy z tymi gryzoniami, czy ten problem wymknął się już spod kontroli?

2017.10.17 Zgłoszenie zrealizowane
Niedziałające oświetlenie

Dzień dobry.
Od dłuższego czasu nie działa oświetlenie przy ulicy Czarnieckiego w Piekarach Śląskich. Problem zaczął się od większej awarii po której na okolicznych ulicach przywrócono oświetlenie, a na Czarnieckiego nadal ciemno. Jest to o tyle niedogodne, że o tej porze roku dość wcześnie robi się ciemno, a droga jest na górce i dla osób starszych stanowi to w efekcie duże wyzwanie. Bardzo proszę o interwencję w tym temacie. Z góry dziękuję.

2017.10.17 Zgłoszenie zrealizowane
Progi zwalniające

Proszę o skrócenie progów zwalniających na ulicy Zgrzebnioka, aby umożliwić swobodny przejazd rowerzystom.

2017.10.17 Zgłoszenie zrealizowane
ul. Oświęcimska

Witam,

Zgłaszam uszkodzoną nawierzchnię jezdni na ul. Oświęcimskiej na wysokości budynku nr 4 (w rejonie przejścia dla pieszych) i budynku nr 1 (uskok poprzeczny - kier. Szarlej)

Pozdrawiam
Adam Szulc

2017.10.16 Zgłoszenie zrealizowane
Zarastjące chodniki

Witam? ...min. przy ulicy Kleeberga i Maczka głównie gdzie znajduje się przystanek autobusowy kostka brukowa jest stosunkowo nowa, a nikt nie dba o jej wygląd. Wszędzie wyrasta trawa i chwasty również parkingi przy głównej drodze ul. Maczka są bardzo zachwaszczone miejscami nie widać nawet kostki brukowej. Nikt nie dba o to i nikogo to nie obchodzi !!!

2017.10.12 Zgłoszenie zrealizowane
Oswietlenie uliczne

Nie świecą latarnie uliczne przy ulicy Skłodowskiej-Curie naprzeciw Biedronki.Pozdrawiam Adam

2017.10.12 Zgłoszenie zrealizowane
Brak oświetlenia ulicznego przy ul. Konstytucji 3 Mają od ilości Ziętka do nr 41 oraz królowej Jadwigi 1 za pawilonem handlowym.

Po ostatnich burzach nie zostało przywrócone całwici działanie oświetlenia ulicznego przy ul. Konstytucji 3 Maja od nr 36 do skrzyżowania z ul. Ziętka oraz Królowej Jadwigi 1 za pawilonem handlowem. Proszę o interwencję i naprawę oświetlenia. Pozdrawiam Artur Szulierz

2017.10.11 Zgłoszenie zrealizowane
Organizacja ruchu samochodowego

Proszę o informację nt. dwóch spraw, związanych z ruchem samochodowym:
1. Czy na skrzyżowaniu Bytomska/Wyszyńskiego wróci poprzedni system - lewy pas do jazdy prosto, z jednoczesną likwidacją lewoskrętu na Miarki?. Na ostatnią zmianę narzeka wielu kierowców, jest niepotrzebna.
2. Czy możliwe jest wprowadzenie ruchu dwustronnego na odcinku ul. Makuszyńskiego, między Długosza a Skłodowskiej? Obecnie jedyny wyjazd ze Skłodowskiej (odcinek od Partyzantów do Wodnej) prowadzi do bardzo niebezpiecznego skrzyżowania z Partyzantów. Wystarczy zmienić wspomniany fragment na ruch dwustronny i dać możliwość wyjazdu na Długosza, skąd jest już wiele możliwości wyjazdu na Oświęcimską. Ten krótki kawałek Makuszyńskiego jest dość wąski, ale dwa samochody miną się bez problemu.

2017.10.09 Zgłoszenie zrealizowane
Brak oświetlenia

Proszę o rozwiązanie problemu z oświetleniem ulicy Kalwaryjskiej od strony cmentarza - od paru dni zapanowała całkowita ciemność - zrobiło się niebezpiecznie !!!!!!!

2017.10.09 Zgłoszenie zrealizowane
Niebezpieczna ulica

Niniejszym składam wniosek o zainstalowanie progów zwalniających na ulicy Inwalidów Wojennych. Ulica ta obciążona jest dość intensywnym ruchem pojazdów. Kierowcy nagminnie łamią przepisy dotyczące prędkości. Stanowi to realne zagrożenie dla dzieci uczęszczających do szkoły znajdującej się przy tej ulicy, dzieci korzystających z boiska oraz osób zamieszkujących. Kilkukrotnie doświadczyłem sytuacji zagrażającej mnie i moim dzieciom.
Wniosek mój poparty jest głosami mieszkańców ulicy Inwalidów Wojennych, którzy są zaniepokojeni powtarzającymi się niebezpiecznymi sytuacjami na tej drodze.

2017.10.09 Zgłoszenie w trakcie realizacji
Brak oświetlenia

Na ulicy Sobieskiego, Jaworowej, Bukowej brak oświetlenia, ciemności egipskie, strach nos wystawić z domu. Proszę o interwencję.

2017.10.07 Zgłoszenie zrealizowane
Brak oświetlenia.

Na Jana Pawła, Krótkiej i innych bocznych ulicach nie świecą latarnie. Bardzo proszę o interwencję w tej sprawie.

2017.10.07 Zgłoszenie zrealizowane
Migająca oprawa oświetlenia ulicznego

Na skrzyżowaniu ulic : Różanej, Równoległej, Jana Pawła II, oprawa oświetleniowa miga lub całkowicie gaśnie. Rzecz dzieje się losowo - czasem świeci długi czas a potem zaczyna migotać lub gaśnie / świeci przygaszona. Proszę o interwencję z uwagi na szybko zapadający zmrok, ludzie przechodzący przez jednię są niewidoczni na łuku drogi.

2017.10.06 Zgłoszenie zrealizowane
Brak widoczności

Bardzo proszę o spowodowanie wycięcia krzaków na ulicy Jana Pawła II przy skrzyżowaniu z ulicą Polną. Rozrośnięte krzaki zasłaniają widoczność na ostrym zakręcie, dodatkowo zmuszając pieszych idących chodnikiem do schodzenia na jego skraj lub wręcz wychodzenia na jezdnię .

2017.10.04 Zgłoszenie zrealizowane
Czy pasażerowie linii autobusowej 73 mogą czuć się bezpiecznie?

Przykro mi, że zgłaszam taki problem, ale występuję w imieniu pasażerów linii autobusowej 73 nr rej SK 284FF, którzy w dniu 18.09.2017 o godzinie. 16:07 podróżowali w kierunku Bytomia. Kierowca dojeżdżając do skrzyżowania ulicy Bytomskiej oraz Wyszyńskiego mając słuchawki na uszach nie trzymając kierownicy śmiał się do swojego telefonu wysyłając ochoczo smsa. Mam tylko nadzieję, że nie grał Minecrafta. Pytanie od kiedy kierowca autobusu może mieć słuchawki na uszach zrozumiałe jest, że nie wie wówczas co się na pokładzie dzieje. Ale jazda bez trzymanki z powodu wysyłanego w międzyczasie smsa to już za dużo.

2017.09.19 Zgłoszenie zrealizowane
Oświetlenie ulic

Witam.
Czy oświetlenie ulicy Wyszyńskiego/Oświęcimska w okolicach wiaduktu autostradowego jest w gestii miasta czy za ten fragment odpowiada GDDKiA??
Jest tam po prostu ciemno, nie świeci się żadna latarnia. Jeżeli jest za ten odcinek odpowiedzialna GDDKiA to czy miasto może jakoś zasygnalizować ten problem tej instytucji??

2017.09.12 Zgłoszenie zrealizowane
Handel na ulicy – dla Pana Grzegorza Kubicy

Witam.
Dziękuję za szybką odpowiedz na moje pytanie. Cieszę się, że podjęliście Państwo PRÓBĘ rozwiązania problemu zajęcia pasa drogowego przez sklep na rogu Kościuszki i Lompy. Piszę próbę, ponieważ właściciele tegoż sklepu w zeszłą sobotę jak i w następne dni nic sobie nie robili z zwróconej przez Państwa uwagi. No ale czego można się spodziewać, jeżeli pół straży miejskiej i pół komisariatu policji robi zakupy w tym sklepie. Więc nadal zwykli ludzie będą musieli omijać wystawiony towar wchodząc na ulicę oraz uważać na osoby noszące skrzynki z towarem, bo one tego niestety nie robią. Wspomniał bym jeszcze o dowolnie zaparkowanych pojazdach z dostawą towaru do tego sklepu, ale chyba nie ma sensu.

Pozdrawiam serdecznie
KB

2017.09.11 Zgłoszenie zrealizowane
Handel na ulicy

Mam pytanie: Czy sklep na rogu Kościuszki i Lompy odprowadza do kasy miasta opłaty za użytkowanie chodnika przy sklepie? Pytam, bo są dni kiedy pół chodnika zastawione jest towarem, a jeszcze jak stoją ludzie i oglądają - nie da się tam przejść nie schodząc na ulicę.

2017.09.06 Zgłoszenie zrealizowane
Parkowanie przy cmentarzu od ul.Ziętka

Od strony ul.Ziętka przy cmentarzu znajduję się miejsce postoju, które wg informacji z wydz.komunikacji nie jest parkingiem. Od dłuższego czasu niestety nie ma możliwości zaparkowania samochodu, ponieważ w godz.porannych aż do popołudnia miejsce jest wykorzystywane przez pracowników Węglokoksu jako parking. Jest to problem dla odwiedzających cmentarz ,zwłaszcza dla osób starszych i konduktu pogrzebowego wchodzącego bramą od strony ul.Ziętka. Zgłaszałam już telefonicznie prośbę o przyjrzenie się temu zagadnieniu jednak bezskutecznie. Oznaczenie miejsca z określeniem np.możliwości postoju na 30 min umożliwiłoby parkowanie odwiedzającym cmentarz. Teraz nie ma możliwości by starsza lub niepełnosprawna osoba która tuż za bramą ma groby bliskich mogła być podwieziona blisko wejścia. Proszę o interwencję w tej sprawie

2017.09.04 Zgłoszenie zrealizowane