Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaZgłoś problem

Tu możesz obejrzeć bazę zgłoszonych problemów w mieście

Temat zgłoszenia Data Monitoring
ul. Bednorza

Zgłaszam uszkodzoną nawierzchnię jezdni (zapadnięta) na ul. Bednorza na wysokości skrzyżowania z ul. Jana Sabały i Haliny Konopackiej oraz ul. Wojciecha Korfantego 2.

2017.11.10 Zgłoszenie zrealizowane
Mrówki !

Witam w bloku nr 1 ul. Królowej Jadwigi w mieszkaniach są mrówki chodzą wszędzie! jest to naprawdę uciążliwe.. pozostawienie pieczywa czy czegokolwiek na blacie graniczy z cudem.. sąsiadka miała je nawet w żelazku a ja w aspiratorze do nosa dla dziecka..

2017.11.09 Zgłoszenie w trakcie realizacji
Przewrócone drzewo

Między blokami 14 i 16 na ul. Waculika po wichurze leży drzewo. Proszę o sprzątnięcie owego drzewa.

2017.11.08 Zgłoszenie w trakcie realizacji
awaria latarni

witam gdzie mogę zgłosić awarię latarni przy ul. powstańców warszawskich 2

2017.11.01 Zgłoszenie zrealizowane
Oświetlenie uliczne

Wczoraj i dzisiaj, podczas dnia, świecą się lampy przy ulicy Papieża Jana Pawła II - Józefka.

2017.10.31 Zgłoszenie zrealizowane
Oswietlenie Jeśienna Ustronna ,Koscielna

Witam Na ulicach Jesienna, Kościelna , Ustronna pali się oświetlenie w ciągu dnia .
Dodatkowo na ulicy Ustronnej po wichurach Klosz z lampy wisi tylko na kablu ,oprawa szklana się rozkręciła . Proszę o przekazanie sprawy do odpowiednich służb

2017.10.31 Zgłoszenie zrealizowane
Uporządkowanie terenu po wykopach na rury CO

Witam. Na ul.Gen.St.Szeptyckiego Firma kopiąca wykopy pod rury CO i CWU skończyła już dawno swoją pracę i przeszła na dalsze bloki.Niestety został rozkopany i rozjeżdżony teren pełen błota .Były pryzmy piachu, które chyba miały służyć do uporządkowania terenu ale niestety zostały zabrane i rozsypane przy następnych blokach.Na dzień dzisiejszy, dzieci które idą do szkoły pokonują ten tor przeszkód bo nie można przejść chodnikiem, który biegł przez rozkopany trawnik. W dni kiedy pada deszcz nie można postawić samochodu bo grzęźnie w błocie .Na tym terenie są takie nierówności , że w momencie jak przyjdzie mróz, o wypadek będzie nietrudno. Póki Firma jeszcze jest w okolicy i ma potrzebny sprzęt tj. koparki i spychacze proszę o interwencję by przyśpieszyć uporządkowanie terenu.

2017.10.27 Zgłoszenie zrealizowane
Progi zwalniające

Bardzo proszę o zainstalowanie progów zwalniających na ul. Bednorza. Tu strach przejść na pasach :( ludzie rozpędzają się na moście i jadą z prędkością nie dostosowaną do terenu zabudowanego :( dodatkowo pojazdy a zwłaszcza autobusy często przejeżdżają rozpędzone na czerwonym świetle na pasach przy szkole :(

2017.10.25 Brak możliwości realizacji zgłoszenia
Psrk na Osiedlu Wieczorka

Bardzo proszę o uprzątnięcie parku z lisci na starym osiedlu Wieczorka. Sprzątaczki na całym osiedlu wywiązują się z swojej pracy i jest czysto. Za to park podlegający pod Urząd Miasta jest zaniedbany. Z góry dziękuję.

2017.10.24 Zgłoszenie zrealizowane
Niebezpieczny chodnik

dzień dobry.Chcę zwrócić Waszą uwagę na problem opadłych liści.Ulica Armii Krajowej jest nimi obsypana Są mokre,zbutwiałe.Ciężko po nich przejść a o wypadek łatwo.Dziś rano przekonałam się o tym w drodze do pracy.Zniszczone spodnie,but,obolałe kolano i dłoń.Problem powtarza się od jakiś dwóch-trzech lat.Liści nie sprząta nikt.Chodnik jest nie do przejścia.A gdy na warstwę tej ściółki spada pierwszy śnieg robi się lodowisko z muldami.

2017.10.23 Zgłoszenie zrealizowane
Zielona ładowarka

Brzeziny Śląskie - niesprawny kompresor od dłuższego czasu
OK Andaluzja - uszkodzony manometr kompresora
Ryneczek - uszkodzony przewód kompresora

2017.10.19 Zgłoszenie zrealizowane
Zarastjące chodniki

Dzień dobry,

Niestety mój problem z zarastającymi chodnikami nie został rozwiązany. Zgłaszałam ten problem, a wykoszona została tylko trawa. Niestery nie mam możliwości dołączenia zdjęć jak wygląda zarastający chodnik na przystanku autobusowym Osiedle Wieczorka Ośrodek Zdrowia na ul. Gen. Maczka.
Wspominałam również o zachaszczonych parkingach przy głównej ulicy Gen. Maczka! Czy coś zostanie tu zrobione???
Z niecierpliwością czekam na załatwienie sprawy.

2017.10.18 Zgłoszenie zrealizowane
Szczury w bloku

Witam!
Dziś rano, wychodząc do pracy, zauważyłam szczura na II piętrze klatki w bloku, w którym mieszkam! Blok mieści się przy ul. Targowej 2. Słyszałam, że w innych miejscach w naszym mieście również pojawiły się szczury. Jak miasto walczy z tymi gryzoniami, czy ten problem wymknął się już spod kontroli?

2017.10.17 Zgłoszenie zrealizowane
Niedziałające oświetlenie

Dzień dobry.
Od dłuższego czasu nie działa oświetlenie przy ulicy Czarnieckiego w Piekarach Śląskich. Problem zaczął się od większej awarii po której na okolicznych ulicach przywrócono oświetlenie, a na Czarnieckiego nadal ciemno. Jest to o tyle niedogodne, że o tej porze roku dość wcześnie robi się ciemno, a droga jest na górce i dla osób starszych stanowi to w efekcie duże wyzwanie. Bardzo proszę o interwencję w tym temacie. Z góry dziękuję.

2017.10.17 Zgłoszenie zrealizowane
Progi zwalniające

Proszę o skrócenie progów zwalniających na ulicy Zgrzebnioka, aby umożliwić swobodny przejazd rowerzystom.

2017.10.17 Zgłoszenie zrealizowane
ul. Oświęcimska

Witam,

Zgłaszam uszkodzoną nawierzchnię jezdni na ul. Oświęcimskiej na wysokości budynku nr 4 (w rejonie przejścia dla pieszych) i budynku nr 1 (uskok poprzeczny - kier. Szarlej)

Pozdrawiam
Adam Szulc

2017.10.16 Zgłoszenie zrealizowane
Zarastjące chodniki

Witam? ...min. przy ulicy Kleeberga i Maczka głównie gdzie znajduje się przystanek autobusowy kostka brukowa jest stosunkowo nowa, a nikt nie dba o jej wygląd. Wszędzie wyrasta trawa i chwasty również parkingi przy głównej drodze ul. Maczka są bardzo zachwaszczone miejscami nie widać nawet kostki brukowej. Nikt nie dba o to i nikogo to nie obchodzi !!!

2017.10.12 Zgłoszenie zrealizowane
Oswietlenie uliczne

Nie świecą latarnie uliczne przy ulicy Skłodowskiej-Curie naprzeciw Biedronki.Pozdrawiam Adam

2017.10.12 Zgłoszenie zrealizowane
Brak oświetlenia ulicznego przy ul. Konstytucji 3 Mają od ilości Ziętka do nr 41 oraz królowej Jadwigi 1 za pawilonem handlowym.

Po ostatnich burzach nie zostało przywrócone całwici działanie oświetlenia ulicznego przy ul. Konstytucji 3 Maja od nr 36 do skrzyżowania z ul. Ziętka oraz Królowej Jadwigi 1 za pawilonem handlowem. Proszę o interwencję i naprawę oświetlenia. Pozdrawiam Artur Szulierz

2017.10.11 Zgłoszenie zrealizowane
Organizacja ruchu samochodowego

Proszę o informację nt. dwóch spraw, związanych z ruchem samochodowym:
1. Czy na skrzyżowaniu Bytomska/Wyszyńskiego wróci poprzedni system - lewy pas do jazdy prosto, z jednoczesną likwidacją lewoskrętu na Miarki?. Na ostatnią zmianę narzeka wielu kierowców, jest niepotrzebna.
2. Czy możliwe jest wprowadzenie ruchu dwustronnego na odcinku ul. Makuszyńskiego, między Długosza a Skłodowskiej? Obecnie jedyny wyjazd ze Skłodowskiej (odcinek od Partyzantów do Wodnej) prowadzi do bardzo niebezpiecznego skrzyżowania z Partyzantów. Wystarczy zmienić wspomniany fragment na ruch dwustronny i dać możliwość wyjazdu na Długosza, skąd jest już wiele możliwości wyjazdu na Oświęcimską. Ten krótki kawałek Makuszyńskiego jest dość wąski, ale dwa samochody miną się bez problemu.

2017.10.09 Zgłoszenie zrealizowane