Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaZgłoś problem

Tu możesz obejrzeć bazę zgłoszonych problemów w mieście

Temat zgłoszenia Data Monitoring
Brak oświetlenia

Proszę o rozwiązanie problemu z oświetleniem ulicy Kalwaryjskiej od strony cmentarza - od paru dni zapanowała całkowita ciemność - zrobiło się niebezpiecznie !!!!!!!

2017.10.09 Zgłoszenie zrealizowane
Niebezpieczna ulica

Niniejszym składam wniosek o zainstalowanie progów zwalniających na ulicy Inwalidów Wojennych. Ulica ta obciążona jest dość intensywnym ruchem pojazdów. Kierowcy nagminnie łamią przepisy dotyczące prędkości. Stanowi to realne zagrożenie dla dzieci uczęszczających do szkoły znajdującej się przy tej ulicy, dzieci korzystających z boiska oraz osób zamieszkujących. Kilkukrotnie doświadczyłem sytuacji zagrażającej mnie i moim dzieciom.
Wniosek mój poparty jest głosami mieszkańców ulicy Inwalidów Wojennych, którzy są zaniepokojeni powtarzającymi się niebezpiecznymi sytuacjami na tej drodze.

2017.10.09 Zgłoszenie w trakcie realizacji
Brak oświetlenia

Na ulicy Sobieskiego, Jaworowej, Bukowej brak oświetlenia, ciemności egipskie, strach nos wystawić z domu. Proszę o interwencję.

2017.10.07 Zgłoszenie zrealizowane
Brak oświetlenia.

Na Jana Pawła, Krótkiej i innych bocznych ulicach nie świecą latarnie. Bardzo proszę o interwencję w tej sprawie.

2017.10.07 Zgłoszenie zrealizowane
Migająca oprawa oświetlenia ulicznego

Na skrzyżowaniu ulic : Różanej, Równoległej, Jana Pawła II, oprawa oświetleniowa miga lub całkowicie gaśnie. Rzecz dzieje się losowo - czasem świeci długi czas a potem zaczyna migotać lub gaśnie / świeci przygaszona. Proszę o interwencję z uwagi na szybko zapadający zmrok, ludzie przechodzący przez jednię są niewidoczni na łuku drogi.

2017.10.06 Zgłoszenie zrealizowane
Brak widoczności

Bardzo proszę o spowodowanie wycięcia krzaków na ulicy Jana Pawła II przy skrzyżowaniu z ulicą Polną. Rozrośnięte krzaki zasłaniają widoczność na ostrym zakręcie, dodatkowo zmuszając pieszych idących chodnikiem do schodzenia na jego skraj lub wręcz wychodzenia na jezdnię .

2017.10.04 Zgłoszenie zrealizowane
Czy pasażerowie linii autobusowej 73 mogą czuć się bezpiecznie?

Przykro mi, że zgłaszam taki problem, ale występuję w imieniu pasażerów linii autobusowej 73 nr rej SK 284FF, którzy w dniu 18.09.2017 o godzinie. 16:07 podróżowali w kierunku Bytomia. Kierowca dojeżdżając do skrzyżowania ulicy Bytomskiej oraz Wyszyńskiego mając słuchawki na uszach nie trzymając kierownicy śmiał się do swojego telefonu wysyłając ochoczo smsa. Mam tylko nadzieję, że nie grał Minecrafta. Pytanie od kiedy kierowca autobusu może mieć słuchawki na uszach zrozumiałe jest, że nie wie wówczas co się na pokładzie dzieje. Ale jazda bez trzymanki z powodu wysyłanego w międzyczasie smsa to już za dużo.

2017.09.19 Zgłoszenie zrealizowane
Oświetlenie ulic

Witam.
Czy oświetlenie ulicy Wyszyńskiego/Oświęcimska w okolicach wiaduktu autostradowego jest w gestii miasta czy za ten fragment odpowiada GDDKiA??
Jest tam po prostu ciemno, nie świeci się żadna latarnia. Jeżeli jest za ten odcinek odpowiedzialna GDDKiA to czy miasto może jakoś zasygnalizować ten problem tej instytucji??

2017.09.12 Zgłoszenie zrealizowane
Handel na ulicy – dla Pana Grzegorza Kubicy

Witam.
Dziękuję za szybką odpowiedz na moje pytanie. Cieszę się, że podjęliście Państwo PRÓBĘ rozwiązania problemu zajęcia pasa drogowego przez sklep na rogu Kościuszki i Lompy. Piszę próbę, ponieważ właściciele tegoż sklepu w zeszłą sobotę jak i w następne dni nic sobie nie robili z zwróconej przez Państwa uwagi. No ale czego można się spodziewać, jeżeli pół straży miejskiej i pół komisariatu policji robi zakupy w tym sklepie. Więc nadal zwykli ludzie będą musieli omijać wystawiony towar wchodząc na ulicę oraz uważać na osoby noszące skrzynki z towarem, bo one tego niestety nie robią. Wspomniał bym jeszcze o dowolnie zaparkowanych pojazdach z dostawą towaru do tego sklepu, ale chyba nie ma sensu.

Pozdrawiam serdecznie
KB

2017.09.11 Zgłoszenie zrealizowane
Handel na ulicy

Mam pytanie: Czy sklep na rogu Kościuszki i Lompy odprowadza do kasy miasta opłaty za użytkowanie chodnika przy sklepie? Pytam, bo są dni kiedy pół chodnika zastawione jest towarem, a jeszcze jak stoją ludzie i oglądają - nie da się tam przejść nie schodząc na ulicę.

2017.09.06 Zgłoszenie zrealizowane
Parkowanie przy cmentarzu od ul.Ziętka

Od strony ul.Ziętka przy cmentarzu znajduję się miejsce postoju, które wg informacji z wydz.komunikacji nie jest parkingiem. Od dłuższego czasu niestety nie ma możliwości zaparkowania samochodu, ponieważ w godz.porannych aż do popołudnia miejsce jest wykorzystywane przez pracowników Węglokoksu jako parking. Jest to problem dla odwiedzających cmentarz ,zwłaszcza dla osób starszych i konduktu pogrzebowego wchodzącego bramą od strony ul.Ziętka. Zgłaszałam już telefonicznie prośbę o przyjrzenie się temu zagadnieniu jednak bezskutecznie. Oznaczenie miejsca z określeniem np.możliwości postoju na 30 min umożliwiłoby parkowanie odwiedzającym cmentarz. Teraz nie ma możliwości by starsza lub niepełnosprawna osoba która tuż za bramą ma groby bliskich mogła być podwieziona blisko wejścia. Proszę o interwencję w tej sprawie

2017.09.04 Zgłoszenie zrealizowane
Irytujący sąsiad

Witam, piszę po raz kolejny w sprawie pseudo serwisu samochodowego na ul: Kochanowskiego 2. Z tym człowiekiem nie da się wytrzymać wiecznie włączony silnik samochodowy i buzowanie pod oknami. Jest lato ja chcę mieć otwarte okno. Podobno firma już nie istnieje ja jednak posiadam nagrania oraz zdjęcia potwierdzające, że firma nie została zamknięta. Proszę w końcu coś z tym zrobić.

2017.08.28 Zgłoszenie zrealizowane
Brak oświetlenia na ulicy Sobieskiego i Jaworowej

Na ulicy Sobieskiego i Jaworowej (róg Sobieskiego) nie świecą latarnie. Bardzo proszę o interwencję w tej sprawie.

2017.08.11 Zgłoszenie zrealizowane
Śmieci w środku osiedla

mieszkam przy ulicy b.p Nankera obok targowiska i sklepów gdzie poniżej znajdują się na terenie miejskim kontenery ze śmieciami przy których leży kupa śmieci których nikt nie sprząta oprócz tego śmietnik ten nie jest ogrodzony w żaden sposób podczas wiecznej pogody śmieci fruwają po całym osiedlu czy tak działa ustawa śmieciowa w Piekarach Śl ?

2017.08.10 Zgłoszenie zrealizowane
Zatruwanie środowiska

Jestem mieszkańcem Kozłowej Góry. Chciałbym zgłosić problem zatruwania powietrza przez Fermę Drobiu przy ulicy Brynickiej. Na terenie fermy co noc odbywa się palenie prawdopodobnie śmieci i zdechłych kur. Dotkliwy smród odczuwalny jest w całej okolicy. Pomijając fakt poważnych skutków zdrowotnych, w upalne dni smród ten jest nie do wytrzymania - pinie proszę o interwencję.

2017.08.05 Zgłoszenie zrealizowane
Wojska Polskiego

Witam,
Jestem mieszkanką ulicy Wojska Polskiego 18, Aktualnie prowadzony jest tam remont wymiany sieci gazociągowej. Wszędzie do posesji wymiana odbywa się w miarę bez uszkodzeń. Niestety, dojazd do mojej posesji został całkowicie zniszczony. Uliczka nie jest wyłożona kostką brukową, ale była utwardzona, wysypana żużlem i zasiana trawą . Gdy wróciłam dzisiaj, i zobaczyłam co pracownicy zrobili, i rzekomo przywrócili do stanu poprzedniego, woła o pomstę do nieba. wygląda to jak po eksplozji gazociągu, a nie wymianie. leżą cegły, kamienie, nie da się wyjechać samochodem. Proszę o jakąś interwencję w tej sprawie, i skontrolowanie tego stanu. Nawet nieraz droga dojazdowa na pole wygląda lepiej niż dojazd do posesji

2017.08.05 Zgłoszenie zrealizowane
Niewidoczne oznaczenie przejścia dla pieszych w okolicach przystanku autobusowego Szarlej – Przemysłowa

W okolicach przystanku autobusowego Szarlej Przemysłowa istnieje przejście dla pieszych, którego poziome oznaczenie jest od dawna nie widoczne. Powoduje to niebezpieczeństwo podczas przechodzenia przez jezdnię. Proszę o ponowne namalowanie "zebry" na jezdni.

2017.07.21 Zgłoszenie zrealizowane
Progi zwalniające na ulicy Okrzei

Witam.
Jakiś czas temu pisałem do Państwa w sprawie zamontowania progów zwalniających na ulicy Okrzei. Odpowiedź ze strony Urzędu Miasta otrzymałem bardzo szybko... a samochody jak gnały po ulicy Okrzei tak gnają!!

2017.07.11 Zgłoszenie zrealizowane