Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaKulturaZgłoś się do VIII Konkursu Gryfny Godki!

Zgłoś się do VIII Konkursu Gryfny Godki!

Dodano: 15.03.2019 Autor: Sylwia Łysakowska

Piekarskie Koło Związku Górnośląskiego oraz Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Piekarach Śląskich zapraszają wszystkich miłośników gwary śląskiej do udziału w VIII Konkursie Gryfny Godki.

Wzorem lat poprzednich konkurs przeznaczony jest dla przedszkolaków, uczniów wszystkich typów szkół i osób dorosłych. Ma on na celu między innymi rozbudzenie zainteresowania historią Górnego Śląska, tradycjami i obrzędami, pielęgnowanie mowy śląskiej, przygotowanie do wystąpień publicznych oraz integrację międzypokoleniową. Konkurs jest dwuetapowy. Zgłoszenia mailowe i telefoniczne przyjmowane są do 30 kwietnia.

Uczestnicy zobowiązani są do wygłoszenie monologu po śląsku, jego czas nie może przekroczyć 6 minut. Przesłuchania odbędą się 8 maja w Młodzieżowym Domu Kultury Nr 1 w Piekarach Śląskich ul. Bytomska 159. Natomiast ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów, nagród i dyplomów odbędzie się 14 maja o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury w Piekarach Śląskich ul. Bytomska 73, w czasie Święta Śląskiej Godki. W czasie koncertu finałowego wystąpią laureaci konkursu oraz zaproszeni goście. Przewidujemy także wręczenie odznak „Pszociel ślonski godki” osobom szczególnie zaangażowanym w promowanie języka śląskiego.

Więcej informacji znaleźć można w regulaminie poniżej.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Pliki do pobrania