Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiasto“Zielone szkoły” z dofinansowaniem WFOŚiGW

“Zielone szkoły” z dofinansowaniem WFOŚiGW

Dodano: 29.05.2023 Autor: Wojciech Maćkowski

91 uczniów z piekarskich szkół podstawowych weźmie udział w wyjazdach na „zielone szkoły”. Część kosztów pobytu dzieci na wyjazdach pokrywa Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Dwutygodniowe turnusy organizowane są w atrakcyjnych, nadmorskich miejscowościach turystycznych w Polsce, m.in. w Jastrzębiej Górze, Darłówku i Pogorzelicy.

Dzieci podczas pobytu na „zielonej szkole” uczestniczą w zajęciach dydaktycznych, wycieczkach krajoznawczych i przyrodniczych. W wyjazdach na „zieloną szkołę” wezmą udział uczniowie z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Wawrzyńca Hajdy w Piekarach Śląskich, Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 13 im. Powstańców Śląskich w Piekarach Śląskich oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Piekarach Śląskich.

Wyjazdy uczniów klas trzecich piekarskich szkół podstawowych na „zielone szkoły” w terminie od 19.05.2023 r. do 14.06 2023 r. zostały dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter