Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoZłoci i Diamentowi jubilaci świętowali rocznicę małżeństwa

Złoci i Diamentowi jubilaci świętowali rocznicę małżeństwa

Dodano: 06.11.2019 Autor: Andrzej Zazgórnik

W Piekarach Śląskich wiele jest długoletnich małżeństw. Dziś aż 19 z nich świętowało 50 lub 60 rocznicę zawarcia ślubu. Małżonkowie odebrali z rąk Prezydent Sławy Umińskiej-Duraj Medale Róży przyznawane przez Prezydenta RP.

Uroczystość uhonorowania par małżeńskich obchodzących złote i diamentowe gody odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego w Piekarach Śląskich w dwóch turach. Po złożeniu jubilatom gratulacji i serdecznych życzeń, w imieniu Prezydenta RP Medale Róży, a także pamiątkowe dyplomy i kwiaty wręczyły parom Prezydent Miasta Sława Umińska-Duraj oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Piekarach Śląskich Anita Rabsztyn. -Jesteście naszą dumą i chlubą. Cieszę się, że tyle par dociera wspólnie do takiego etapu małżeństwa. Stanowicie Państwo dowód na to, że słowa przysięgi małżeńskiej mają ogromną moc – mówiła do jubilatów Prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj.

Jubileusz 50-lecia małżeństwa, czyli Złote Gody świętowali dziś: Ryszarda i Jerzy Olczyk, Irena i Gerard Sobala oraz Krystyna i Zygmunt Hanak. Diamentowe Gody uczciło z kolei aż 15 par: Aniela i Franciszek Matejczyk, Małgorzata i Alojzy Mokronowscy, Marianna i Józef Adamczyk, Jadwiga i Jan Świerczyńscy, Agata i Wilhelm Kołodziej, Renata i Henryk Deptała, Elżbieta i Bolesław Malinowscy, Gabriela i Joachim Małek, Teresa i Gerard Lasok, Elżbieta i Gerard Hanzel, Agnieszka i Jan Rak, Walburga i Jan Frelich, Wanda i Roman Krzemińscy, Zyta i Aleksander Pach, Urszula i Zbigniew Fąfara.

Wszystkim dostojnym jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia kolejnych, wspólnie spędzonych lat.

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter