Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoZweryfikowano projekty w ramach wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego

Zweryfikowano projekty w ramach wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego

Dodano: 30.07.2020 Autor: Wojciech Maćkowski

W ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego dokonano oceny 142 zgłoszonych przez mieszkańców wniosków. W podregionie obejmującym Piekary Śląskie, Chorzów, Rudę Śląską, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice oraz Zabrze, weryfikację pozytywnie przeszło 15 projektów na kwotę 1 982 527,00 zł. Głosować będzie można od 9 do 23 września 2020 r.

W trakcie analizy prawno-technicznej sprawdzano przede wszystkim zgodność projektów z kompetencjami i zadaniami Województwa, możliwość ich wykonania oraz realność zaplanowanych wydatków. Analizowano również zgodność zgłoszonych zadań z obowiązującymi przepisami prawa.

Na listę zadań dopuszczonych do głosowania trafiło 90 zgłoszonych przez mieszkańców projektów. Wśród zadań, które zostały pozytywnie zweryfikowane należy wymienić te, które między innymi charakteryzują się organizacją wydarzeń sportowych, kulturalnych oraz edukacyjnych, jak również zadania inwestycyjne. Przypomnijmy, że w II edycji MBO do rozdysponowania jest 10 mln złotych, w tym 2,5 mln na zadania w puli wojewódzkiej oraz 7,5 mln zł na zadania w pulach podregionalnych. Limity kwot przeznaczonych na poszczególne podregiony można znaleźć tutaj.

Projekty dotyczące Piekar Śląskich to:

  • Noc Perseidów pod Kopcem Wyzwolenia w Piekarach Śląskich,
  • Siatkarskie mistrzostwa miast na prawach powiatu: Chorzów, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice i Zabrze,
  • Kultura PLUS w Spółdzielczym Domu Kultury,
  • Chorzowski Brass Band po Ślonsku rajzuje i w kożdym mieście koncertuje (koncerty również w Piekarach Śląskich),
  • Rozwój sportów wodnych w podregionie nr 5.

W ramach puli wojewódzkiej o głosy mieszkańców będą walczyć 22 projekty opiewające na łączną kwotę blisko 11 mln złotych.

Spośród wszystkich zadań ocenianych na etapie weryfikacji prawno-technicznej 48 projektów uzyskało ocenę negatywną. Zgodnie z Regulaminem zadania te, wraz z krótkim uzasadnieniem, zostały umieszczone na liście zadań niedopuszczonych do głosowania.  Wnioskodawcom, których zadania zostały zweryfikowane negatywnie przysługuje prawo do odwołania. W tym miejscu zamieściliśmy informacje dotyczące trybu odwoławczego od niedopuszczenia zadania do głosowania. Po rozpatrzeniu odwołań Zarząd Województwa Śląskiego przyjmie ostateczną listę zadań, które trafią do głosowania.

Głosowanie mieszkańców województwa odbędzie się w dniach 9 września – 23 września 2020 r., zaś ogłoszenie wyników głosowania: do 16 października 2020 r.

Pełna lista zadań, które przeszły weryfikację znajduje się na stronie bo.slaskie.pl

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter