Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoŻyczenia w Międzynarodowym Dniu Strażaka

Życzenia w Międzynarodowym Dniu Strażaka

Dodano: 04.05.2021 Autor: Wojciech Maćkowski

4 maja,  na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka, jednocześnie w Kościele Katolickim wspominamy patrona strażaków – Świętego Floriana. Z tej okazji pragniemy złożyć podziękowania Wam, którzy na co dzień dbacie o nasze bezpieczeństwo. W imieniu swoim oraz mieszkańców Piekar Śląskich serdecznie dziękujemy za Waszą chęć i gotowość do niesienia pomocy będącym w potrzebie, za Wasze zaangażowanie i ofiarność podczas akcji gaśniczych, za skuteczność Waszych działań ratowniczych oraz krzewienie postaw patriotycznych wśród społeczności naszego miasta.

Służba strażaka od lat cieszy się w Polsce najwyższą estymą, zajmując czołowe miejsca wśród zawodów wysokiego zaufania społecznego. Jesteście bowiem zawsze pierwsi tam, gdzie zagrożone jest życie ludzkie, przyroda, dziedzictwo materialne i dobytek. Nie szczędząc sił i środków, ryzykując własne życie i zdrowie, niesiecie pomoc wszystkim jej potrzebującym. Pozostając wierni istocie Waszego strażackiego powołania, stoicie na straży naszego bezpieczeństwa.

Za to wszystko jeszcze raz serdecznie pragniemy Wam podziękować. Życzymy jednocześnie, by Wasza praca była źródłem satysfakcji i powodem dumy osobistej dla każdego z Was. Niechaj św. Florian otacza Was opieką i prowadzi podczas pełnienia codziennych obowiązków.

                                                  Tomasz Wesołowski                                                                    Sława Umińska-Duraj
                                             Przewodniczący Rady Miasta                                                             Prezydent Miasta
                                                        Piekary Śląskie                                                                              Piekary Śląskie

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter