Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoŻyczenia z okazji Święta Wojskowych Oddziałów Gospodarczych

Życzenia z okazji Święta Wojskowych Oddziałów Gospodarczych

Dodano: 29.06.2020 Autor: Wojciech Maćkowski

29 czerwca obchodzimy Święto Wojskowych Oddziałów Gospodarczych. Z tej okazji pragniemy wyrazić słowa uznania wszystkim żołnierzom tej formacji, zapewniającym jednostkom wojskowym możliwość oddzielenia funkcji operacyjno – szkoleniowych od finansowo – gospodarczych.

Od lat możemy cieszyć się pokojem, a konflikty zbrojne zagrażające bezpieczeństwu Polaków znamy jedynie z podręczników do historii i rodzinnych opowieści. Wszyscy pamiętamy jednak i doceniamy to, że wolność Narodu Polskiego opiera się na Waszej codziennej, niezłomnej służbie. Wypełniając swoje obowiązki wobec Ojczyzny zapewniacie możliwość prawidłowego funkcjonowania pozostałym jednostkom wojskowym, co w swej istocie stanowi kluczowy wkład we właściwe funkcjonowanie poszczególnych jednostek Wojska Polskiego. Wypełnianie tych obowiązków jest z pewnością o wiele trudniejsze w czasie, w którym przyszło nam żyć.  

Szczególne życzenia kierujemy na ręce Komendanta 4 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Gliwicach – płk Maksymiliana Kajdana – oraz żołnierzy gliwickiej jednostki.

Wyrażając uznanie dla podwójnie trudnej służby, która sprawia, że wypełnianie codziennych obowiązków jest okupione dodatkowym wysiłkiem związanym z pilnowaniem rygorystycznych norm w zakresie bezpieczeństwa sanitarnego, przesyłam najlepsze życzenia sukcesów w życiu zawodowym oraz szczęścia w życiu prywatnym.

     Tomasz Wesołowski    Sława Umińska-Duraj
Przewodniczący Rady Miasta Prezydent Miasta
  Piekary Śląskie  Piekary Śląskie

 

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter