Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoIstotne zmiany w udzielaniu nieodpłatnych porad prawnych

Istotne zmiany w udzielaniu nieodpłatnych porad prawnych

Dodano: 27.04.2020 Autor: Andrzej Zazgórnik

Nieodpłatne porady prawne świadczone w budynku Urzędu Miasta to rozwiązanie, z którego korzysta wielu chętnych. Z uwagi na zagrożenie związane z koronawirusem wprowadzane są istotne zmiany w zakresie pomocy świadczonej przez radców prawnych i adwokatów.

W związku z przeciwdziałaniem zagrożeniom związanym z COVID-19 oraz w celu zapewnienia bezpieczeństwa wykonawcom i osobom korzystającym z usług określonych w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (tj. Dz.U. z 2019 r. poz. 294 ze zm.) z dniem 16 marca 2020 r. zawiesza się udzielanie porad prawnych osobiście w punkcie Nieodpłatnej Pomocy Prawnej, zlokalizowanym przy ul. Bytomskiej 92 .

Od dnia 16 marca br. porady będą świadczone przez radców prawnych, adwokatów oraz przedstawicieli stowarzyszenia za pomocą środków porozumiewania się na odległość, tj. telefonu oraz poczty elektronicznej.

W celu umówienia się na poradę należy wypełnić i wysłać zgłoszenie – korzystając z załączonego wniosku pod adres mailowy: pomocprawna@piekary.pl lub zadzwonić pod nr 32 39 39 383

Szczegółowe informacje jak skorzystać z bezpłatnej porady prawnej można uzyskać pod numerem tel. 514 797 671
Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 15.00
oraz mailowo: mobilnyprawnik@gmail.com

Jak skorzystać z darmowej pomocy prawnej:

Telefoniczne porady prawne w Piekarach Śląskich – Nieodpłatna pomoc prawna

Mieszkasz w Piekarach Śląskich lub w okolicy i potrzebujesz porady prawnej? Możesz skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego telefonicznie, mailowo bądź za pomocą innych środków porozumiewania się na odległość. Zapraszamy do kontaktu z prawnikami i doradcami współpracującymi z naszym Stowarzyszeniem, którzy udzielają porad w punkcie Nieodpłatnej Pomocy Prawnej zlokalizowanym w budynku Urzędu Miasta w Piekarach Śląskich przy ul. Bytomskiej 92. Koniecznie sprawdź w jaki sposób umówić się na poradę prawną w czasie epidemii!

Przygotowaliśmy również krótki filmik objaśniający w jaki sposób można umówić się na telefoniczną poradę:

Zapraszamy też na stronę: Stowarzyszenia na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego “Dogma” lub
facebook: Stowarzyszenia na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego “Dogma”

Więcej informacji w tym wniosek – zgłoszenie pomocy na odległość, można znaleźć na stronie bip.piekary.pl

Pomoc świadczą także przedstawiciele Stowarzyszenia Dogma, o czym informowaliśmy w artykule Nieodpłatna pomoc prawna na terenie miasta.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter