Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoNieodpłatna pomoc prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Mieszkańcy Piekar Śląskich mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej świadczonej przez prawników, radców prawnych, w tym przedstawicieli Stowarzyszenia Na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego “Dogma” z Katowic.

W Urzędzie Miasta Piekary Śląskie (w budynku przy ulicy Bytomskiej 84, pokój nr 9) świadczona jest nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatna mediacja.

Pomoc świadczona jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:30, z uwzględnieniem przerwy w godzinach 12:00-12:30.

 Na poradę można umówić się:

– telefonicznie pod numerami 32 776 14 94 lub 32 39 39 383 (telefon czynny w godzinach pracy urzędu, tj. poniedziałki 7.30 – 17.00; wtorki, środy i czwartki 7.30 – 15.30, piątki 7.30 – 14.00),

– pisząc na adres pomocprawna@piekary.pl,

– zapisując się osobiście na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości,

– przychodząc bezpośrednio do punktu przy ulicy Bytomskiej 84.

Pomoc prawną realizują:

– radcy prawni Okręgowej Izby Radców Prawnych w  Katowicach,

– adwokaci Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach,

– adwokaci i doradcy obywatelscy Stowarzyszenia na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego “DOGMA” Katowice

Szczegóły opisane zostały także w Biuletynie Informacji Publicznej.

Od stycznia 2022 r. Ministerstwo Sprawiedliwości udostępnia ogólnokrajową listę dyżurów specjalistycznych umożliwiających osobom fizycznym uzyskanie pomocy prawnej lub porady obywatelskiej niezależnie od miejsca zamieszkania. Aktualizowana na bieżąco lista jest dostępna na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości.