Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaSportPierwszy bieg piekarskiego Biegowego Grand Prix za nami!

Pierwszy bieg piekarskiego Biegowego Grand Prix za nami!

Dodano: 30.04.2018 Autor: Sylwia Łysakowska

Miłośnicy biegania po raz kolejny wzięli udział w Biegowym Grand Prix Piekar Ślaskich. W niedzielę 29 kwietnia odbył się pierwszy bieg z cyklu Biegowego Grand Prix Piekar Śląskich. Coraz więcej mieszkańców docenia uroki aktywnego spędzania czasu, dzięki czemu w tegorocznym biegu, na starcie stanęło aż 100 uczestników.

Pierwsza tegoroczna rywalizacja biegowa przeprowadzona została w parku w Brzozowicach-Kamieniu. Zawodnicy podczas biegów zdobywają punkty, które zostaną zsumowane w końcowej klasyfikacji. Po pierwszej edycji biegów w klasyfikacji szkół prowadzi Zespół Szkół Katolickich, który zgromadził 254 pkt. Kolejny, drugi bieg odbędzie się 26 maja w parku w Brzezinach Śląskich. Trzeci bieg zaplanowany został na 17 czerwca na Osiedlu Wieczorka, a ostatni odbędzie się 9 września na Kopcu Wyzwolenia.

Celem piekarskiego Biegowego Grand Prix jest promocja aktywnego spędzania czasu wolnego, podnoszenie sprawności ruchowej dzieci, młodzieży i osób starszych, promocja wolontariatu i aktywności społecznej wśród młodzieży oraz upowszechnianie i popularyzacja biegania jako czynnej formy wypoczynku mieszkańców Piekar Śląskich.

Organizatorem Biegowego Grand Prix 2018 jest piekarski MOSiR oraz Młodzieżowa Rada Miasta Piekary Śląskie.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter