Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoMiejskie Przedszkole nr 3 będzie poddane termomodernizacji

Miejskie Przedszkole nr 3 będzie poddane termomodernizacji

Dodano: 22.07.2020 Autor: redaktorcentrum

Kolejne placówki oświatowe na terenie miasta poddawane są systematycznej termomodernizacji. W ostatnim czasie uzyskano dofinansowanie na prace przy Miejskim Przedszkolu nr 3.

Miasto Piekary Śląskie pozyskało dofinansowanie unijne, tym razem na projekt: „Termomodernizacja Miejskiego Przedszkola nr 3 w Piekarach Śląskich”. Całkowity koszt przebudowy to 663 825,56 zł, zaś wartość dofinansowania stanowi 85% tej kwoty, czyli 564 251,73 zł. Warto przypomnieć, że w ostatnim czasie uzyskano środki na termomodernizację Zespołu Szkół Specjalnych, o czym informowaliśmy w tekście Termomodernizacja ZSS z unijnym dofinansowaniem

Celem realizowanego projektu jest zwiększenie efektywności energetycznej w budynku użyteczności publicznej Miejskiego Przedszkola nr 3 w Piekarach Śląskich, poprzez jego termomodernizację.

Zakres rzeczowy projektu obejmuje:

  • roboty budowlane – termomodernizacyjne przegród zewnętrznych,
  • roboty instalacji elektrycznych,
  • roboty instalacji c.o.

To, jak budynek będzie prezentował się po wykonaniu prac, ukazano na grafice zamieszczonej poniżej:

Realizacja projektu przyczyni się do likwidacji „niskiej emisji” oraz kompleksowej modernizacji energetycznej budynku Miejskiego Przedszkola nr 3 w Piekarach Śląskich, ostateczny termin zakończenia prac to 2020-12-31.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 w ramach Osi priorytetowej IV. Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna, działanie 4.3 Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej, poddziałanie 4.3.1 Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej – ZIT

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter