Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoPrzedszkole nr 4 zyskało nowy blask!

Przedszkole nr 4 zyskało nowy blask!

Dodano: 31.01.2018 Autor:

Rozpoczęcie ferii zimowych zbiegło się w czasie z powrotem podopiecznych Miejskiego Przedszkola nr 4 do “starego” – nowo wyremontowanego budynku placówki. Efekty inwestycji wartej ponad milion złotych są naprawdę imponujące!

Miejskie Przedszkole nr 4 im. Jana Brzechwy w Piekarach Śląskich, mieszczące się przy ul. Ofiar Katynia 6, w ostatnich miesiącach przeszło gruntowny remont polegający na termomodernizacji budynku oraz odrestaurowaniu pomieszczeń i sal placówki. 29 stycznia, wraz z rozpoczęciem ferii zimowych, dzieci uczęszczające na dyżur mogły po raz pierwszy skorzystać z nowo wyremontowanych i doposażonych klas.

Prace remontowe objęły między innymi wymianę okien, drzwi, instalacji centralnego ogrzewania, docieplenie budynku, położenie izolacji termicznej i przeciwwilgociowej na ścianach czy generalny remont łazienek. Efekt robi ogromne wrażenie! Dzieci uczęszczające do przedszkola mogą w końcu cieszyć się doskonałymi warunkami do nauki i zabawy na miarę XXI wieku.

Dyrekcja przedszkola zaprasza wszystkich rodziców, którzy chcieliby na własne oczy przekonać się, jak wiele się zmieniło, na zwiedzanie odnowionych sal i pomieszczeń w dniu najbliższego zebrania z rodzicami – tj. 15 lutego od godziny 16.45 do 17.15.

Na czas trwania remontu personel i dzieci uczęszczające do przedszkola korzystały z sal udostępnionych przez Miejskie Gimnazjum nr 2 w Piekarach Śląskich przy ul. Popiełuszki 8. Dyrekcji placówki, kadrze nauczycielskiej oraz uczniom szkoły należą się ogromne podziękowania za gościnę i ciepłe przyjęcie przedszkolaków.

Podziękowania należą się również personelowi przedszkola, a także rodzicom dzieci, za okazaną pomoc i ogrom pracy włożonej w przygotowanie placówki na przyjęcie przedszkolaków. Nowe, czyste i bezpieczne pomieszczenia przedszkolne z pewnością posłużą najmłodszym piekarzanom przez długie lata.

Całkowita wartość inwestycji to dokładnie 1 076 228,99 zł, z czego kwota dofinansowania z UE wyniosła 733 044,34 zł.

Projekt został współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Udostępnij artykuł