Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaKulturaDDK zaprasza na wystawy

DDK zaprasza na wystawy

Dodano: 10.06.2021 Autor: Andrzej Zazgórnik

Spragnieni kontaktu ze sztuką mogą odwiedzić placówki Dzielnicowego Domu Kultury w Brzezinach Śląskich i Dąbrówce Wielkiej, gdzie organizowane są wystawy malarstwa. Mogą zapoznać się z twórczością Julianny Malinowskiej oraz Damiana Katera i Czesława Ziętka.

W dniach 1 czerwca-9 lipca w godzinach 8.00-15.30 w placówce DDK w Brzezinach Śląskich przy ulicy Roździeńskiego 99 dla chętnych dostępna jest wystawa obrazów Julianny Malinowskiej. Autorka korzysta z techniki polegającej na łączeniu mieszanek farb i wylewaniu ich na płótno. Każdy z obrazów został nazwany miejscem, które zainspirowało artystkę do odtworzenia niesamowitych połączeń kolorystycznych stworzonych przez naturę.

Prezentacja obrazów pod nazwą “Nasza pasja” autorstwa Damiana Katera i Czesława Ziętka trwa z kolei w filii w Dąbrówce Wielkiej przy ulicy Szymanowskiego 2B. W tym przypadku zwiedzający zapoznają się z malarstwem rodzajowym, martwą naturą oraz obrazami o tematyce sakralnej. Artyści zwracając uwagę na każdy szczegół otaczającej rzeczywistości, dbają o jej jak najlepsze odzwierciedlenie. Chętni mogą zapoznać się z malowidłami do dnia 13 sierpnia 2021 roku w godzinach 8.00-15.30.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter