Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoDziałalność piekarskiej Rady Seniorów

Działalność piekarskiej Rady Seniorów

Dodano: 23.06.2017 Autor: Redaktor

Z dniem 1 czerwca Piekary Śląskie włączone zostały do grona członków Ogólnopolskiego Porozumienia o Współpracy Rad Seniorów, którego głównym zadaniem jest koordynowanie oraz pogłębianie współpracy wśród środowisk osób starszych. Piekarscy radni chętnie uczestniczą również w ciekawych inicjatywach organizowanych w naszym regionie.

W Polsce od kilkunastu lat obserwowany jest proces zmiany struktury demograficznej i rosnący udział osób starszych w populacji. Wzajemna pomoc i współpraca Rad Seniorów oraz edukacja i zrozumienie sposobów rozwiązywania problemów wieku senioralnego mogą przynieść wymierne korzyści dla całego środowiska senioralnego. Z tego właśnie powodu piekarscy radni z dniem 1 czerwca wstąpili w szeregi Ogólnopolskiego Porozumienia o Współpracy Rad Seniorów, którego głównym zadaniem jest upowszechnienie demokratycznego wyłaniania Rad Seniorów, podniesienie ich rangi oraz wpływ na ustawodawstwo parlamentarne w sprawach osób starszych.

Piekarscy radni chętnie biorą również udział w inicjatywach organizowanych w naszym regionie. Podczas konferencji „III Forum Seniora”, która odbyła się 7 czerwca w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej piekarską Radę Seniorów reprezentowały Krystyna Golis oraz Gabriela Wilczyńska. Tematem przewodnim spotkania był „Bezpieczny sezon letni”. Radni rozmawiali między innymi o miejscach bezpiecznych dla seniora, bezpieczeństwie w domu, numerach alarmowych i kopertach życia, a także o bezpiecznym podróżowaniu. Konferencja po raz kolejny zorganizowana została wspólnie przez „Dziennik Zachodni” oraz Urząd Marszałkowski.

13 czerwca radni złożyli również wniosek o uczestnictwo w projekcie „Modelowe Rady Seniorów w Województwie Śląskim”. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Rządowego Na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych w latach 2014-2020. Celem projektu jest zwiększenie poziomu uczestnictwa seniorów w tworzeniu, wdrażaniu i monitorowaniu polityk publicznych poprzez wypracowanie standardów funkcjonowania rad seniorów na terenie naszego województwa.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter