Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoDzielnicowy Dom Kultury zaprasza na zajęcia

Dzielnicowy Dom Kultury zaprasza na zajęcia

Dodano: 11.01.2022 Autor: Andrzej Zazgórnik

Dzielnicowy Dom Kultury w Piekarach Śląskich zaprasza do udziału w wydarzeniach, które w najbliższym czasie odbędą się w jednostkach w Brzezinach Śląskich i Dąbrówce Wielkiej. Chętni mają do wyboru konkursy plastyczne, wystawę fotografii czy warsztaty tematyczne.

Już od 3 stycznia (DDK Brzeziny Śląskie) trwa konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych w klasach IV-VI pn. „Portret Babci i Dziadka”. Zadanie polega na wykonaniu portretu swoich przodków przy użyciu dowolnych technik plastycznych. Dozwolony format pracy to A4. Prace można nadsyłać do 19 stycznia.

Od 13 stycznia (DDK Dąbrówka Wielka) będzie można zobaczyć wystawę fotografii Jakuba Dłubaka zatytułowaną „Świat przyrody w obiektywie”. Autor wystawy fotografią zaczął interesować się w szkole średniej zaś przyroda, która stała się głównym tematem jego prac towarzyszy mu przez całe życie. Wschody i zachody słońca, pejzaże oraz makrofotografia to stały motyw na fotografiach. Od 2014 roku współpracuje z polskimi i zagranicznymi mediami wędkarskimi, dla których przygotowuje: teksty poradnikowe, wywiady oraz opisuje bieżące wydarzenia w „wędkarskim świecie”. Swoje fotografie prezentował do tej pory podczas kilku wystaw indywidualnych. Obecna wystawa, która potrwa do 18 lutego to połączenie zainteresowań wędkarskich i fotograficznych.

Z kolei 14 stycznia DDK Dąbrówka Wielka zaprasza zarówno dzieci jak i dorosłych do udziału w warsztatach rękodzieła pn. „Zaplatane dekoracje”. To już kolejne spotkanie adresowane do miłośników wyplatania makram, czyli dekoracji z bawełnianych sznurków. Tym razem na zajęciach wyplatana będzie podkładka pod kubek. Zajęcia są odpłatne, a ilość miejsc ograniczona. Początek warsztatów o godz. 15.00.

A już 18 stycznia (DDK Dąbrówka Wielka) niebywała gratka dla wszystkich miłośników gry w brydża, czyli Noworoczny Turniej Indywidualny w Brydżu – Indywidualne Mistrzostwa Śląska w Brydżu. Wydarzenie adresowane jest do wszystkich pasjonatów tej gry.

24 stycznia DDK organizuje wycieczkę autokarową do Ustronia i Wisły. W programie zwiedzanie Muzeum Ustrońskiego, kulig w Dolinie Białej Wisełki w Wiśle oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek. Wyjazd o godz. 10.00. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy codziennie od 8.00 – 18.00 w DDK w Dąbrówce Wielkiej.

Wszelkie dodatkowe informacje udzielane są telefonicznie:

  • Brzeziny Śląskie – 32 28795 66

  • Dąbrówka Wielka – 32 383 03 30

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter