Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaImprezyDzień Dziecka w Piekarach Śląskich

Dzień Dziecka w Piekarach Śląskich

Dodano: 30.05.2022 Autor: Karolina Wieczorek

Sława Umińska-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich zaprasza wszystkie dzieci do udziału w piekarskim Dniu Dziecka. Instytucje miejskie przygotowały specjalnie dla Was wiele niespodzianek i ciekawych atrakcji na spędzenie tego wyjątkowego dnia. Zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury, Dzielnicowego Domu Kultury, Ośrodka Kultury „Andaluzja” oraz Kina Zacisze.

Miejski Dom Kultury

W filii MDK w Kozłowej Górze 1 czerwca o godz. 17.00 odbędzie się Bal Przebierańców. Tańce, pląsy i zabawy przy muzyce. Okazja do zaprezentowania się w przebraniu lub kostiumie. Impreza dla wszystkich chętnych dzieci.

Kino Zacisze

1 czerwca w kinie Zacisze kontynuujemy pokazy premierowe animacji dla dzieci. Tym razem Kino Zacisze zaprasza na seans „Pan Wilk i Spółka”. Bilety do zakupienia na https://www.kinozacisze.pl/movies/pan-wilk-i-spolka/. Ponadto, w piątek 3 czerwca w godz. 18.00 – 20.00 odbędą się zabawy i atrakcje dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. W sali kameralnej oraz przed budynkiem MDK animatorzy zorganizują dla dzieci wiele zabaw i aktywności. Na to wydarzenie wstęp jest wolny.

Dzielnicowy Dom Kultury

Dzielnicowy Dom Kultury w Piekarach Śląskich organizuje z okazji przypadającego 1 czerwca Dnia Dziecka imprezy plenerowe dla najmłodszych. Wydarzenia odbędą się dnia 1.06.2022 przy obiektach DDK w Brzezinach Śląskich i Dąbrówce Wielkiej. Zabawę poprowadzą animatorzy PIPEK I PSOTKA z Fabryki Hałasu. Doświadczeni animatorzy zapewnią dzieciom zabawę przez cały czas trwania imprezy. W programie wydarzenia przewidziano również pokaz giga baniek mydlanych,  gry i konkursy dla najmłodszych, a także bezpłatne dmuchańce i malowanie twarzy.

  • DDK Brzeziny Śląskie godz. 10.00 – 12.00
  • DDK Dąbrówka Wielka 16.00 – 18.00

W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych, impreza odbędzie się w innym terminie.

Ośrodek Kultury „Andaluzja”

Ośrodek Kultury „Andaluzja” oraz Koło PZW nr 5 Andaluzja organizują Dzień Dziecka z Wędką, czyli zawody wędkarskie dla dzieci na stawie Źródełko w Piekarach Śląskich. Zawody odbędą się 4 czerwca. Zbiórka uczestników planowana jest na godz. 15.30, a zmagania wędkarskie rozpoczną się o godz. 16.00.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z instruktorami z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Teodora Heneczka oraz OK „Andaluzja” w sobotę 4 czerwca organizują Sportowy Dzień Dziecka. Impreza dla wszystkich dzieci rozpocznie się od godziny 10.00, a w południe odbędzie się festiwal kolorów Holi. W programie gry i zabawy oraz wiele atrakcji i niespodzianek.

Udostępnij artykuł