Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaImprezyFerie w mieście. Jakie wydarzenia zaplanowano?

Ferie w mieście. Jakie wydarzenia zaplanowano?

Dodano: 09.01.2020 Autor: redaktorcentrum

Ferie zimowe coraz bliżej. W naszym mieście, podobnie jak w innych śląskich miejscowościach, rozpoczną się 13 stycznia. Co w tym czasie zaplanowały piekarskie placówki kulturalne?

Młodzi mieszkańcy Piekar Śląskich nie będą nudzić się w trakcie ferii zimowych (trwających w naszym mieście w dniach 13-26 stycznia). Półkolonie organizowane są w Miejskim Domu Kultury, Ośrodku Kultury “Andaluzja”, dzielnicowych domach kultury oraz młodzieżowych domach kultury. W ich programach uwzględniono między innymi wycieczki do Brennej, Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie czy Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu.

O wypoczynek swoich uczniów dbają także szkoły podstawowe (Miejska Szkoła Podstawowa nr 11, Miejska Szkoła Podstawowa nr 14 oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2). W ich programach znajdują się wizyty na miejskim lodowisku czy w kinie “Zacisze”. Chętni do udziału w zorganizowanej formie wypoczynku wezmą także udział w wycieczkach do  Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, Kopalni Guido w Zabrzu i Parku Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie.

Zapisy w większości placówek dobiegają końca. Tak jest na przykład w Dzielnicowym Domu Kultury w Dąbrówce Wielkiej, gdzie na chętnych czekają tylko trzy wolne miejsca. By z nich skorzystać, należy zapisać się telefonicznie, dzwoniąc pod numer 32 383 03 30. Nieco więcej proponuje chętnym Dzielnicowy Dom Kultury w Brzezinach Śląskich, który przyjmie jeszcze 19 chętnych. Numer telefonu do tej placówki to 32 287 95 66.

W przypadku Ośrodka Kultury “Andaluzja” tempo zapisów było błyskawiczne. Przedstawiciele tej instytucji chwalą się, że wszystkie miejsca dla chętnych zajęte były już w dzień ogłoszenia zapisów. Przypominają równocześnie, że chętni mogą wziąć udział w spektaklu “Cudowna podróż”. Organizatorzy wypoczynku dla dzieci mogą zarezerwować miejsca dla swoich podopiecznych. Szczegółowych informacji udziela Dział Instruktorów OK “Andaluzja” pod numerem telefonu 32/284-56-20. Ilość miejsc ograniczona.

Miejski Dom Kultury  w Piekarach Śląskich mieszczący się przy ulicy Bytomskiej 73 zapewnia rozrywkę grupie kilkudziesięciu dzieci w ramach Akcji Zima. Zapisy zostały już zakończone, ale można wpisywać się na listę rezerwową. Co przygotowali instruktorzy MDK? Wycieczki do sali zabaw, Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie i Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, ale nie tylko to. Swoją ofertę ma również Spółdzielczy Dom Kultury przy ulicy Kazimierza Wielkiego 1. Pracownicy tej placówki zapraszają na II turnus ferii zimowych (od 20 stycznia). “Akcja Zima” w SDK zapewni rozrywkę i opiekę dla najmłodszych. W planie: kino, aquapark, wizyta w teatrze, sala zabaw – park trampolin oraz “Osikowa Dolina” – warsztaty rękodzieła. Każdy znajdzie coś specjalnie dla siebie!

Miłośnicy aktywnego wypoczynku też mogą przebierać w propozycjach. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich organizuje “SPORTOWE FERIE 2020 z MOSiR-em”. W ich ramach będą odbywać się turnieje siatkówki, tenisa stołowego i piłki nożnej. Szczegóły opisano TUTAJ.

 

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter