Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoFundacja GROT rozpocznie współpracę z miastem

Fundacja GROT rozpocznie współpracę z miastem

Dodano: 30.07.2020 Autor: Wojciech Maćkowski

Na zaproszenie Prezydent Piekar Śląskich Sławy Umińskiej-Duraj, miasto odwiedził prezes Fundacji Na Rzecz Bezpieczeństwa i Obronności Kraju GROT – Andrzej Ostrowski. Tematem rozmów była współpraca pomiędzy Urzędem Miasta, a Fundacją.

Przedstawiciele Fundacji GROT oglądali tereny w Piekarach Śląskich, które interesowałyby ich ze względu na prowadzoną działalność. Szczególne zaciekawienie wzbudził obszar zrewitalizowanej hałdy w rejonie ul. Szmaragdowej, który w przeszłości był wykorzystywany przez żołnierzy 34 Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu oraz 13 Śląską Brygadę Obrony Terytorialnej. W towarzystwie Prezydent miasta oglądali także obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w tym basen oraz tor paintballowy.

Tematem rozmów była także możliwość udzielenia przez Fundację GROT wsparcia dla piekarskich klas mundurowych.

Fundacja GROT to organizacja proobronna zrzeszająca pasjonatów militariów, osoby zainteresowane współpracą z wojskiem. Szereg działań realizuje we współpracy i na rzecz społeczności lokalnej, głównie Siemianowic Śląskich i okolic. Siłę Fundacji stanowią instruktorzy oraz kadra- ambitna, ale twardo stąpająca po ziemi i realizująca swoje cele.

Pierwsze efekty współpracy między Piekarami Śląskimi, a Fundacją GROT powinny być widoczne już niebawem.

Więcej szczegółów na temat Fundacji: fundacjagrot.pl

Udostępnij artykuł